رهبران شایسته چه کسانی هستند؟

به این مطلب امتیاز دهید

رهبران شایسته

 

در این مقاله به این موضوع که رهبران شایسته چه کسانی هستند؟ میپردازیم. وقتی صحبت از موفقیت می شود ملاک ها و عوامل مختلفی به ذهن افراد می رسد مانند پشتکار، انگیزه کافی و بسیاری از عوامل دیگر، اما یکی از مشخصات اکثر انسان های پیشرو، توانمندی آنها در بحث مدیریت و رهبری است.

شاید به تصور عموم، رهبری کردن یک نیاز سازمان ها و ادارات باشد و البته این تصور تا حدی صحیح است اما همه ی واقعیت نیست. تمامی افراد در تمام نقش هایی که به عهده دارند نیازمند مدیریت و رهبری شرایط هستند. در محدودترین سطح، فرد باید بتواند خود و زندگی خود را رهبری و مدیریت کند تا در مسیر درست قرار بگیرد. پس توانمندی مدیریت و رهبری کردن امور از صفات تاثیر گذار بر کیفیت زندگی هر یک از افراد می باشد و اهمیت و تاثیر آن غیر قابل انکار است. اما پیش از آنکه به عوامل تقویت کننده و موثر بر این صفات بپردازیم شایسته است به تفاوت رهبری و مدیریت آگاه شویم.

 

رهبری چیست؟

به طور کلی رهبری به معنای نفوذ بر دل افراد است به طوری که آنها طبق خواسته شخصی، شما را همراهی می کنند. رهبران مورد اعتماد منبع الهام بسیاری از افرادند و پیروان یک رهبر، گوش کردن به سخنان رهبر را راهی برای رسیدن به خواسته های خود می دانند.

مدیریت چیست؟

مدیریت به معنای به کارگیری منابع در راستای عملی سازی اهداف است. برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل از جمله وظایف یک مدیر است. همانطور که پیداست رهبری و مدیریت دو صفت و یا توانمندی جدا از هم نیستند و با هم همپوشانی دارند اما تفاوت جزئی این دو در آن است که رهبر تعیین کننده اهداف و مدیریت به معنای تعیین کننده نحوه رسیدن به اهداف است. تقویت خود در این زمینه ها بسیار بر سرنوشت ما موثر است و آینده ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

 

آیا قدرت رهبری آموختنی است؟

احتمالا هر یک از افراد دست کم یک فرد را می شناسند که از سنین کم ویژگی های یک رهبر خوب را داشته است و به نظر می رسد که رهبری به طور ذاتی در این  دسته از افراد وجود دارد. ولی آیا این بدین معناست که نمی توان این ویژگی را در خود ایجاد کرد؟ پاسخ این سوال را می توان از طریق تحقیقات انجام گرفته در این زمینه پاسخ داد. مطابق با تحقیقات با اینکه بعضی از افراد به طور بالقوه پتانسیل و استعداد رهبری را بیش از بقیه دارند، اما می توان رهبری را با آموزش و تمرین بهبود و ارتقا داد. اما باید دانست که این تنها  از طریق تلاش و پشتکار فردی حاصل می شود. حال و به بررسی ویژگی رهبران موفق بپردازیم.

برخی از ویژگی های رهبران شایسته

به طور کلی رهبران توانمند به اصول اخلاقی پایبند اند و در دیگران حس امنیت ایجاد می کنند، برای قدرتمند سازی افراد دیگر زمان صرف می کنند تا بتوانند خودشان را مدیریت کنند، همواره در حال تشویق افراد به یادگیری بیشتر هستند و از ایده های جدید استقبال می کنند و مسیر را برای رشد هر چه بیشتر افراد دیگر هموار می کنند. در ادامه به چند مورد از ویژگی های فردی رهبران شایسته می پردازیم و با یکی از چهره های برجسته در حوزه رهبری بیشتر آشنا خواهیم شد.

پشت کار

لازمه هر موفقیتی، تلاش و پشت کار است. هر مسیری سختی ها و مشکلات خود را دارد پس برای ایجاد هر تغییری و رسیدن به موفقیت نیاز به تلاش مداوم است. رهبران توانمند در سختی ها دست از کار نمی کشند و با قدرت بیشتری به کار ادامه می دهند.

تمرکز

یکی از ویژگی های رهبران شایسته تمرکز میباشد. یک رهبر برجسته، می تواند هوشیارانه، موارد غیرضروری را حذف کند و بر روی حل مسائل مهم تمرکز کند. بهترین تصمیم ها حاصل تمرکز دقیق و سازمان یافته است.

 

تمرکز فکر، از لوازم قطعی و ضروری هر کاری، به خصوص دانش افزایی، رشد و کمال علمی است.

اعتماد به نفس

سخنان افرادی که از اعتماد به نفس کافی برخوردارند بهتر شنیده می شود و مورد قبول واقع می شود. رهبران توانمند برای بهتر شدن خود همواره تلاش می کنند و سخنان و تصمیمات خود را با اعتماد به نفس ادا می کنند چراکه اگر به خود و سخنان خود اعتماد نداشته باشند متقابلا کسی هم نمی تواند به آنها اعتماد کند.

خلاقیت و نوآوری

توآوری نه تنها برای موفقیت بلکه برای بقا نیز ضروری است. افراد خلاق رهبران یک جامعه اند. چراکه ارائه بهترین راه حل ها توسط افراد خلاق صورت می گیرد.

 

ارائه بهترین راه حل ها توسط افراد خلاق صورت می گیرد، سعی کنید ایده های جدیدی خلق کنید.

ثبات رفتاری

دیگران را در مکالمات گرم و صمیمانه خود شریک کنید. با این کار آنها احساس خوبی نسبت به شما پیدا می کنند.

یک رهبر شایسته بر رفتار خود کنترل دارد و طبق عواطف و احساسات عمل نمی کند.

ارتباطات

برقراری ارتباط صمیمانه با اطرافیان موجب می شود تا آنها به راحتی نظراتشان را بیان کنند و این موضوع سبب جلب اطمینان آنها می شود.

 

صبر و تحمل

در هر مسیری سختی هایی وجود دارد. صبوری نه تنها برای یک رهبر موفق بلکه برای تمامی افراد لازم است. چه در برابر سختی و چه در مسیر دستیابی به اهداف، صبر و تحمل کلید دستیابی به موفقیت است.

صداقت

افراد زمانی فردی را به رهبری می پذیرند که به او  اعتماد داشته باشند و پایه های اعتماد هنگامی شکل می گیرد که رهبر را به عنوان فردی صادق و درست کار قبول داشته باشند.

منحصر به فرد بودن

هر چند ایده گرفتن و الهام گرفتن ازافراد موفق بسیار مفید است اما تقلید کردن مطلق، از شما یک پیرو می سازد. رهبران موفق از توصیه های دیگران بهره می برند اما آن ها را به شیوه خود عملی می کنند و سبک خود را حفظ می کنند.

آینده نگری

دور اندیشی و آینده نگری و داشتن برنامه ریزی برای آینده لازمه پیمودن راه موفقیت است. رهبران برای اهداف برنامه ریزی می کنند و برای پیمودن این راه، دیگران را هدایت می کنند.

 

افراد دوراندیش در مقایسه با دیگران، تصویری شفاف تر از مسائل، رفتارها، واکنش ها و رویدادها دارند.

آگاهی به زبان بدن

بخش چشمگیری از یک پیام از طریق زبان بدن منتقل می شود. سخنان زمانی تاثیر خود را میگذارند که میان کلام و زبان بدن تناسب وجود داشته باشد.

مهاتما گاندی

مهاتما گاندی یکی از رهبران برجسته در سطح جهانی بود که به رهبری سیاسی و معنوی هندی‌ها در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا می پرداخت. میلیون‌ها نفر از مردم او را با لقب مهاتما یا روح بزرگ یاد می‌کردند و او را به عنوان نمادی ملی می شناختند. وی از همان سنین کم به دنبال خود سازی و یادگیری بود. وی توانسته بود با کلام شیوا و اعمال پسندیده ی خود، دل ها را با خود همراه کند و از دیر باز تا به امروز بسیاری او را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رهبران تاریخ تلقی می‌کنند. با مطالعه زندگی نامه وی می توان دریافت که او بسیار پرتلاش و دارای صبر و تحملی مثال زدنی بود و شخصیت منحصر به فرد او در کنار فعالیت های بیشماری که انجام داده است از او فردی فراموش نشدنی ساخت.

 

 

تمامی این ویژگی ها می توانند به صورت بالقوه در افراد وجود داشته باشد اما هر یک از ما می توانیم برای رشد و پیشرفت خود تلاش کنیم و با تقویت ویژگی های مثبت به بهبود روابط شخصی و زندگی کاری خود کمک کنیم و الهام بخش دیگران باشیم.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن