اخلاق مداری در محیط کار

اخلاق مداری در محیط کار
۵ امتیاز از ۲ رای

اخلاق مداری در محیط کار

انسان بیش از نیمی از روز را در محل کار حضور دارد، پس مهم است که ارتباط موثری با همکاران یا کارفرمای خود داشته باشد. همه ی ما عبارت اخلاق کاری را شنیده ایم اما واقعا اخلاق کاری چیست؟ اخلاق کاری یک ویژگی فردی یا یک معیار رفتاری است که تک تک افراد برای دستیابی به اهداف سازمانی باید داشته باشند. اگر بخواهیم از یک تعریف ساده استفاده کنیم میتوانیم آن را از اصول اخلاقی بدانیم که هر فرد در انجام کارش رعایت میکند.

میزان احترامی که شما برای همکارانتان و کسانی که با آنها ارتباط برقرار میکنید، دارید نیز اخلاق کاری را تعریف میکند.
رعایت اخلاق در تمامی بخش های زندگی اهمیت دارد. زمانی که ما مسئولیتی را بر عهده میگیریم چه در خانواده و چه در اجتماع، باید مسئولیت خود را همراه با ویژگی اخلاق مداری انجام دهیم.

محیط کار از با اهمیت ترین قسمت هایی است که باید در انجام کارهای خود اخلاق مدار باشیم. گاهی افرادی را مشاهده میکنیم که با وجود مهارت های بالایی که دارند ولی به دلیل رعایت نکردن اصول اخلاقی، در کار خود پیشرفت نمیکنند. بنابراین اگر ما با ویژگی ارزشمند اخلاق مداری شناخته شویم، میتوانیم در شغل خود رشد و پیشرفت بیشتری داشته باشیم.

اصول اخلاق کاری

۱- نظم

اتاق و میز کار شما در شرکت یا محل کار تا چقدر مرتب و تمیز است؟ اگر اتاق کار یا میز شما مرتب و سازمان یافته باشد، در ذهن رئیس یا همکارانتان نام شما با واژه نظم و دقت عجین خواهد شد. البته نظم در محیط کار، تنها به مرتب بودن اتاق و میز کار شما خلاصه نمیشود بلکه شامل اهمیت شما به زمان بندی و حضور به موقع در جلسات نیز میشود.

نظم پذیری و انضباط، ویژگی است که باید از کودکی در فرد پرورش یابد، اما اگر فردی در کودکی به نظم عادت نکرده باشد قطعا برایش سخت خواهد بود و باید زمان زیادی را صرف پرورش این ویژگی در خود کند.

۲- مسئولیت­ پذیری  

مسئولیت­ پذیری یکی از موارد اصول اخلاقی میباشد. در دنیای کسب و کار، مسئولیت پذیری کارمندان تنها کلید موفقیت است. مسئولیت پذیری به این معنا نیست که هر وقت هر اتفاقی افتاد یک نفر آن را به گردن بگیرد بلکه مسئولیت پذیری به این امر اشاره دارد که فرد باید نسبت به کارش متعهد باشد.

فرد مسئولیت پذیر باید نسبت به نتیجه و خروجی شرکت احساس تعهد داشته باشد نه فقط به یک سری از وظایفی که به او سپرده شده است. مسئولیت پذیری باید در تمامی مراحل کاری کارمندان دیده شود تا بتوانند ارتقا شغلی بگیرند.

۳- احترام

داشتن رفتاری محترمانه و از روی ادب با دیگران، نشان دهنده اخلاق مداری شما است. این کار باعث می‌شود تعاملات اجتماعی در محیط کار به درستی پیش برود. برای حفظ احترامی که بین شما و سایر همکارانتان ایجاد شده است باید همواره محترمانه رفتار کنید.

۴- حس همکاری

تحقیقات نشان میدهند که در محیط کاری که همکاری جود دارد، آن سازمان موفق تر عمل میکند. وقتی شما عضو یک سازمان میشوید، در حقیقت شما دیگر جزئی از آن مجموعه به حساب می‌آیید و باید با سایر اعضا همکاری لازم را داشته باشید تا بتوانید شرکت را با سرعت بیشتری به سمت اهدافش هدایت کنید.

۵- صداقت

صداقت یکی از مهم ترین موارد اصول اخلاقی است. افراد باید در تمامی مراحل زندگی خود صادق باشند بخصوص در محیط کار و مسئولیتی که به عهده گرفته اند. صداقت باید در همه ی بخش های کار شما وجود داشته باشد حتی اگر بدانید مدیر یا کارفرما شما متوجه نمیشوند.

حقیقت همیشه راهی برای آشکار شدن پیدا میکند بنابراین اگر میخواهید دیگران نیز با شما صادق باشند، باید ابتدا از خودتان شروع کنید و به جای سرزنش کردن دیگران و دروغ گفتن، بهتر است حقیقت را بگویید حتی اگر حقیقت به نفع شما نباشد.

اهمیت اخلاق مداری در محیط کار

۱- ارتقا شغلی

اشخاص اخلاق مدار همیشه به موقع در محل کار خود حاضر میشوند و همواره برنامه زمان بندی مشخصی دارند. بطور مثال فردی که بعد از صرف ناهار یا اتمام زمان استراحت، به موقع به محل کار خود برمیگردد و مشتری را ساعات زیادی منتظر نمیگذارد باعث احساس رضایت در مشتری میشود در نتیجه احتمال دارد که آن مشتری دوباره آن شرکت را برای دریافت خدمات انتخاب کند. این کارمند قطعا باعث خوشحالی مدیر خود میشود و در آینده به ارتقا شغلی دست می یابد.

مقاله چگونه ارتقای شغلی بگیریم؟ را در هومان بخوانید.

۲- همکارانتان به شما اعتماد میکنند.

افرادی که در یک شرکت کار میکنند، مثل یک تیم هستند و برای به نتیجه رسیدن در کارها باید همگی با هم تلاش کنند و اگر فردی کوتاهی کند، پروژه با موفقیت تمام نمیشود. اگر شما فردی اخلاق مدار باشید و وظایف خود را به درستی و به موقع انجام دهید، این ویژگی باعث میشود که بین همکارانتان به عنوان فردی مسئولیت پذیر و اخلاق مدار شناخته شوید و اعتماد آن ها به شما بیشتر میشود.

۳- اعتماد به نفستان افزایش مییابد.

وقتی که شما در محیط کار خود فردی اخلاق مدار باشید، با رعایت اصول اخلاقی، هنگام انجام وظایف خود کوتاهی نمی کنید که همین امر سبب می شود دچار استرس کاری نشوید در نتیجه اعتماد به نفس شما بیشتر میشود و هنگامی که خودتان را ارزیابی میکنید، احساس خوشایندی از خود دارید.

۴- پیشرفت در کسب و کار

فرض کنید که شما مدیر یک شرکت هستید و برای گسترش کار خود لازم است که با شرکتی دیگر قرار داد همکاری بنویسید و از آنجا که شما فردی اخلاق مدار هستید، به موقع در جلسه حاضر میشوید. این ویژگی شما در جلب اعتماد مدیر شرکت مقابل نقش بسزایی دارد و میتواند سبب گسترش کسب و کارتان شود.

۵- الگویی مثبت برای دیگران میشوید.

افراد با رعایت اصول اخلاق مداری در محیط کار، اعتماد مدیران و همکاران را به خود جلب میکنند و علاوه بر اینکه در شغلشان پیشرفت میکنند به عنوان فردی قابل اتکا و مسئولیت پذیر شناخته میشوند که موجب میشود به الگویی مثبت برای دیگران تبدیل شوند و دیگران از آنها پیروی کنند.

پس اگر شما فردی اخلاق مدار باشید، روی همکارانتان ثاتیر مثبت میگذارید و باعث میشوید آن ها هم نسبت به قبل اخلاق مدارتر شوند که این خود سبب موفقیت بیشتر مجموعه میشود. پس سعی کنید هنگام ورود به محل کارتان شاد باشید و انرژی مثبت به همکارانتان منتقل کنید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که گفته شد، میتوان نتیجه گرفت که رعایت اخلاق در محیط کار، امری واجب و ضروری است. رعایت اخلاق از دو منظر اهمیت دارد، یکی برای خود شخص که به موفقیت و ارتقا شغلی دست یابد و به عنوان فردی اخلاق مدار در بین همکارانش شناخته شود و دومین دلیل، رشد سازمان است.

یک مجموعه در صورتی به اهداف خود میرسد که همه ی اعضا آن با هم همکاری کنند که لازمه آن اخلاق مداری همه اعضا است. امیدواریم که این مطلب برایتان مفید باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن