استخدام دانشجویی با طرح کارمان| کار پاره وقت| آموزش تخصص کاریابی

به این مطلب امتیاز دهید

 کار و اهمیت آن و نحوه پیدا کردن شغل مناسب آشنایی با طرح کارمان هومان

داشتن یک کار یا شغل مناسب همیشه یکی از بزرگ ترین دغدغه های بشر بوده ما در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی مفهوم کار و اهمیت پیدا کردن شغل مناسب و نحوه کاریابی در ایران ، شما را با طرح کارمان آشنا کنیم
طرحی که ضمن یادگیری میتوانید وارد کار عملی شده و تخصص پیدا کنید و پس از آن از طریق مجموعه هومان برای شما کاریابی خواهد شد.

با کارمان خود را توامند سازید

مفهوم کار و اهمیت پیداکردن شغل مناسب

از ابتدای خلقت انسان ها نیاز هایی داشتند و برای رسیدن به آن نیاز ها تلاش میکردند . بطور مثال نیاز به غذا داشتند و برای رفع گرسنگی به شکار میرفتند یا زراعت می کردند ، نیاز به سرپناه آنها را مجبور کرد که به غار ها بروند و یا خانه ای بنا کنند . شاید در آن زمان نمی شد به این فعالیت ها شغل نامید ولی حالا به آنها شغل اطلاق می شود.

بعد از گذشت زمان ، جوامع مختلف شکل گرفتند و تمدن انسان ها رشد پیدا کرد و مفهومی به نام کار و یا شغل خود به خود بوجود آمد که پیامد های گوناگونی را در بر میگیرد . در اوایل تشکیل جامعه فعالیتی را که برای برطرف کردن نیاز ها و ضروریات زندگی انجام می شد را می توان کار نامید ولی کار مفهوم وسیع تری هم پیدا می کند یعنی ممکن است شما با فراهم کردن نیاز های افراد  یا سازمان های دیگر به نیاز های خود دست یابید.

اگر بخواهیم واضح تر بگوییم تعریف کارمند اصلا در گذشته وجود نداشته است.  در اصل کارمند برای اهداف سازمان تلاش می کند و سازمان هم به او تسهیلات می دهد و یا یک مغازه دار محصولات و لوازم مورد نیاز افراد جامعه را فراهم میکند و در قبال آن نیز پول دریافت می کند.

پس با این اوصاف مفهوم کار ، مصادیق و تعاریف گوناگونی پیدا می کند. چ

فرهنگ معین کار را به معانی کشت و زراعت پیشه و شغل و رزم و جنگ و یا مسؤلیت و وظیفه معنا کرده است . در اصطلاح کار یا شغل یعنی: فعالیتی منظم که در ازای دریافت پول انجام میشود .

پس با توجه به تعریف آخر، کار در ازای پول انجام می گیرد . درآمد و پول مهم ترین نیاز برای افراد در جامعه هستند و طبق این قاعده منطقی کار مهم ترین نیاز افراد در جامعه است.

البته به کار میتوان به گونه ای دیگر هم نگاه کرد . کار میتواند زمینه رشد و پیشرفت انسان ها شود  و یا می تواند مایه ی افتخار و مباهات افراد باشد، یا می تواند در بعضی موارد نشانه ی توانایی های افراد باشد و مایه ی نشاط در جامعه بشود (البته اگر درست و مناسب انتخاب شود)

اگر شما دقت کنیدحتما در میابید که این چرخه فرآیندی بسیار زیباست . اینکه شما برای رسیدن به هدفی تلاش می کنید  و بعد از رسیدن به آن هدف از آن لذت می برید .

امام صادق (ع) میفرمایند

اگر مردمان هر چه را میخواستند حاضر و آماده در اختیار داشتند زندگی برای آنان گوارا نمی شد و لذتی ازآن نمی بردند ، به این معنی که کار و شغل اگر مورد رضایت و با علاقه باشد موجب نشاط و سرزندگی است.

انواع مدل های شغلی

 

کار آفرینی

فردی که با پذیرفتن ریسک اقتصادی و با امید به سود آردی یک کسب و کار را راه اندازی و مدیریت می کند را کار آفرین می گویند . کارآفرینی در ابتدا شناسایی یک فرصت است و با تعیین و تبیین یک چشم انداز سعی در متقاعد کردن دیگران برای تامین منابع مورد نیاز است تا طرح به اجرا برسد.

کارگری

کارگر در لغت به معنای کار کننده است و کسی را که در کارخانه یا کارگاه کار می کند و مزد می گیرد را کارگر می گویند . کارگر در مقابل کار فرماست و از نظر حقوقی کارگر کسی است که به هر عنوان در مقابل دریافت حق السعی اعم از مزد ، حقوق ، سهم سود و سایر موارد به درخواست کار فرما کار می کند

 

کارمندی

کارمند کسی است که در ازای فعالیت فکری در دستگاهی اداری حقوق دریافت می کند و بناست در دراز مدت در آنجا اشتغال داشته باشد .کارمندان هم به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم میشوند . جالب است بدانید که مفهوم کارمندی با رشد سرمایه داری و پس از انقلاب صنعتی توسط دانشگاه های غرب برای تامین نیاز جریان صنعت  شکل گرفت.

 

 

پیمانکاری یا فری لنسری

یعنی فرد یا شرکتی تعهد انجام کاری را برای یک کارفرما در ازای دستمزدی مشخص می دهد. در اصل در این قالب شغلی فرد تعهد دراز مدت برای ادامه شغل با طرف مقابل ندارد.آنها معمولا ساعتی روزانه یا پروژه ای دستمزد می گیرند و اساسا یک کسب و کار تک نفره اند.

کار آزاد

در این قالب فرد هیچ کار فرمایی ندارد و نسبت به شخص یا نهاد خاصی هم متعهد نیست و همچنین در بازه ی زمانی معینی هم مجبور به فعالیت نیست . در واقع شغل آزاد در مقابل کارمندی است یعنی فرد خودش با اتکا به حرفه و تخصص و ابتکار خود محصولات یا خدماتی را به مشتری خود عرضه می کند .

می توان گروه ها و انواع دیگری هم نسبت به فاکتور ها و مشخصپه های یاد شده دسته بندی کرد و معرفی نمود که اون مشخصه ها عبارتند از : مکان ها ، تعهدات، مزایا و تسهیلات، حیطه ی فعالیت ، میزان اهمیت تخصص و علم و ……

کاریابی

حالا که با مفاهیم اولیه کار آشنا شدیم خب سوال پیش میاد که کار رو چطور میشه پیدا کرد ؟؟؟….

قبل از اون باید بدونیم که اولین و مهم ترین فاکتوری که در کاریابی وجود داره علاقه  فرد به آن حرفه یا فعالیت است . این فاکتور اگر وجود داشته باشه اصلا قبل از اینکه ما بدنبال کار برویم کار بدنبال ما خواهد آمد . چطور میشه یک فردی که علاقه شدیدی به نجاری و کار با چوب داشته باشه توانایی نجار شدن رونداشته باشه

چطور میشه کسی که به تعمیرات لوازم الکترونیکی عادت کرده و از کودکی با این لوازم و وسایل انس گرفته در بزرگسالی تبدیل به یک الکتریک کار ماهر نشود و یا شخصی که در زمین خاکی فوتبال بزرگ شده در آینده فوتبالیستی درجه یک نشود ؟

در اصل چیزی به نام کاریابی نباید وجود داشته باشد یعنی هر فردی بنا به استعداد ها و توانایی هایش  در موقعیت و شغل محبوب و مورد توقع خودش قرار گیرد . اما متاسفانه بعضی از سیاست گذاری ها در دنیا اجازه چنین روندی را نمی دهد .

مشخصه بعدی که البته بعد از علاقه شدید بوجود می آید داشتن مهارت و تخصص در کار است .   بعضی فعالیت ها فکری و علمی است درنتیجه تخصص در زمینه های علمی مورد نیاز است اما برخی از فعالیت ها فنی و مهارتی است و تخصص مناسب خودش را میطلبد . البته بعضی از کار ها هم به هر دو نیاز دارد . در این میان تخصص و حرفه ی منحصر به فرد هم ، شانس کاریابی را بالا میبرد.

حالا در جهان امروزی روش های متعددی برای پیدا کردن شغل وجود دارد مانند شرکت هایی که رابط بین ادارات و نهاد های متقاضی نیروی انسانی و افراد کار یاب هستند و یا اپلیکیشن هایی که این کار را انجام میدهند ، آگهی های روزنامه ای یا اینترنتی ، پوستر ها و یا بیلبورد های جذب نیروی انسانی و ….. که ما می توانیم از طریق هر کدوم از این راه ها به شغل مطلوب خودمون برسیم.

استخدام یعنی قرار دادی که بین کارمند و کارفرما بسته میشود . این قرار داد می تواند شامل تضمین شفاهی و کتبی برای ارایه ی خدمات و کنترل و نظارت بر انجام کار باشد که بین طرفین بسته می شود . شرایط لازم در این قرارداد نوع کار ، ساعات کار ، مبلغ  مزد و سایر موارد می باشد که کاملا شفاف در آن ذکر میشود. استخدام دولتی در ایران عموما از طریق آزمون سراسری صورت می گیرد که توسط سازمان سنجش و سامانه نیروی انسانی انجام می شود .

اکثر شرکت ها و نهاد ها بعد از برگزاری آزمون و جذب افراد مستعد مرحله ای را بعنوان مصاحبه در نظر می گیرند که در این مرحله افراد به شرح و توضیح کامل از سوابق و فعالیت های خود میپردازند . و هرچه اهمیت و جایگاه شغل بالا میرود این مراحل هم زیادتر و سخت تر میشوند تا جایی که گرایشات و تفکرات افراد هم مورد بررسی قرار می گیرد .

چیزی که برای شرکت ها و کارخانه ها و نهاد ها اهمیت بالایی دارد رزومه یا همان سابقه کاری فرد در گذشته است .

مدت و موقعیت و کیفیت کار شما در گذشته تضمین کننده کاز شما در آینده است .هر چه رزومه قوی تری داشته باشید در رقابت با متقاضیان تصاحب  کار شما موفق تر خواهید بود.

پس مواردی که شانس شما را در استخدام یا دریافت یک شغل مناسب افزایش می دهد به ترتیب عبارتند از میزان تخصص و مهارت شما در آن زمینه ، مدرک و سطح علمی شما در حیطه شغلتان ، سابقه و رزومه مناسب شما

نکته آخر که بسیار تاثیر گذار و تعیین کننده است این است که ما باید در زمینه های بی رقابت یا کم رقابت تخصص پیدا کنیم . بطور مثال دو مغازه دار را در نظر بگیرید که می خواهند در محله ای شروع به کار کنند که همه ی مغازه ها به فروش فرآورده های لبنی مشغول اند . اولین نفر مغازه ی فرآورده های  لبنی  تاسیس می کند و دومین نفر مغازه لوازم خانگی.

به نظر شما کدامیک موفق ترند ؟؟؟

پس نکته اینجاست که ما قبل از انتخاب شغل باید بستر های  آن شغل را مورد مطالعه و تحقیق قرار دهیم .قطعا کسی که مهارتی خاص نسبت به دیگران دارد موقعیت و شانس بالا تری نسبت به دیگران دارد.

 

طرح کارمان

با این توضیحات معلوم میشه که پیدا کردن شغل و بدست آوردن مهارت آنچنان هم راحت و آسان نیست . از یک سو مهارت های مشخصی میبایست بدست آوریم و از سوی دیگر بدنبال شغل بگردیم و از طرف دیگر بستر های مناسب شغلمون رو پیدا کنیم و روی اون ها تحقیق کنیم . خب قطعا کار آسونی نیست

اینجاست که طرح کارمان شرایطی رو برای دانشجویان و افراد متقاضی کار که رزومه آنچنان مناسب رو دارا نیستند ، ارائه میدهد.

طرح کارمان به جهت توانمند سازی و تقویت نیروی انسانی متخصص و همچنین معرفی آنان به بازار کار و تحویل پروژه به کارآموزان ایجاد شده است.رسالت طرح کارمان تضمین آینده شغلی شماست.

طرح کارمان

آشنایی کامل با طرح کارمان

در این طرح مخاطبین غالب ما کسانی هستند که

۱٫دانشجویانی که میخواهند در حین تحصیل کار پاره وقت انجام دهند و از زمان دانشجویی خود بهتربن بهره را ببرند

۲٫ کسانی که خواهان آموزش و کار عملی در کنار آن هستند.

۳٫ کسانی که میخواهند در محیط کار واقعی تخصص پیدا کنند.

طرح کارمان

 

 

 

مصاحبه

اولین مرحله ورود به طرح کارمان ، مصاحبه کارشناسان مجموعه هومان با شما است، مجموعه هومان میزان  اشتیاق به یادگیری، تعهد و تلاش شما را در این مصاحبه میسنجد و همچنین ب استفاده از آزمون های شخصیت شناسی و استعداد شناسی ، به شما پیشنهاد میکند که در چه حیطه ای به فعالیت بپردازید.

آموزش

در این قسمت کار آموزان با صرف هزینه مناسب در دوره های آموزشی ما شرکت میکنند. موضوعات آموزشی مطابق با نیازهای بازار میباشد و این موضوعات مورد تقاضای سازمان و کسب و کارها میباشد.

سپس بعد از دوره آموزش ، کارآموزان یه مدت محدود برای شرکت هومان در زمینه هایی که آموزش دیده اند مشغول به کار میشوند.

همچنین آموزش فقط به تخصصی که انتخاب کرده اید محدود نمی شود و مسئولین هومان به کارآموزان ، مهارت های نرم را هم آموزش می دهند که در بازارکار ،  از مهم ترین فاکتور های استخدامی میباشد.

مهارت های جانبی

پروژه

همون طور که در قبل گفته شد علاوه بر آموزش به شما کار عملی داده میشود و شما در پروژه های هومان همکاری میکنید

در این صورت شما هم تخصص پیدا میکنید و هم تجربه کاری بدست می آورید و هم یه رزومه مناسب بدست می آورید.

آموزش به همراه پروژه

کاراموز برتر

با کسب این رتبه ، خود را به مرز های استخدام و  همکاری با شرکت ها نزدیک می کنید مجموعه هومان بهترین فرصت های شغلی را در اختیار کارآموزان برتر میگذارد.

دستاورد ها

۱-مدرک پایان دوره

۲-رزومه کار قوی

۳-بدست آوردن تجربه

۴-تقویت مهارت ها جانبی

۵-تبدیل شدن به یک نیرو انسانی کارآمد

زمینه های کارآموزی

طرح کارمان بطور تخصصی در سه زمینه فعالیت مینماید:

۱- بورس و بازار سرمایه

۲- دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا

۳- گرافیک

دپارتمان مالی

تا کنون در دپارتمان مالی کلاس ها و همایش های متعددی برگذار شده که کار آموزان به خوبی از آن استقبال کرده اند. در این کلاس ها مبانی بورس و چگونگی سرمایه گذاری در آن و آشنایی با معاملات و ترفند های بورسی آموزش داده میشود و پس از آموزش ها شما تبدیل به یک تحلیل گر بازار بورس و سایر بازار های مالی میشوید و میتوانید در بخش مالی و سرمایه گذاری شرکت ها استخدام شوید

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ که به بازاریابی در بستر اینترنت است جذابیت فراوانی برای کارآموزان دارد مخصوصا کسانی که ایده های جدید را در ذهن خود دنبال کرده و بدنبال بسط و گسترش آن هستند . اساس و پایه ی آن آموزش های سئو و طریقه ایجاد یک کسب و کار خوب در فضا های نو و جدید می باشد .

با پیشرفت دنیای مجازی روز به روز کسب و کار ها نیازمند خدمات دیجیتال مارکتینگ هستند و درآینده بقا هر کسب و کاری در دست مسوئلین دیجیتال مارکتینگ آن شرکت ها هستند

دیجیتال مارکتینگ دارای بازارکار مناسب و حقوق و درامد عالی در جامعه الان ماست و هر روز نیاز به این خدمت بیشتر و بیشتر میشود پس از این فرصت استفاده کنید و در دوره کارآموزی دیجیتال مارکتینگ ثبت نام کنید

آیا میدانید دیجی کالا به تازگی بخش affliated marketing  را به بخش فروش خود اضافه کرده است و کسانی که دیجیتال مارکتینگ بلد هستند میتواند در فروش سایت دیجی کالا سهیم شوند.

دپارتمان گرافیک

به آموزش های فتوشاپ و نرم افزار های گرافیکی می پردازد . و به شما آموزش میدهد که چه طور یک دید گرافیکی داشته باشید و ذهن خلاق خود را به چالش بکشید

طراحی ها و مدل سازی ها در نرم افزار کاری بسیار جالب و زیباست که در زمانه امروز بسیار پرطرفدار و کاربردی و در عین حال درآمد زاست.

 

اگر مایل به ثبت نام در طرح کارمان هستید ،  همین الان بر روی لینک زیر بزنید و  ثبت نام کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن