آموزش دیجیتال مارکتینگ و سئو

دیجیتال مارکتینگ یااینترنت مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا اینترنت مارکتینگ بازاریابی اینترنتی و پیدا کردن راه حل هایی برای جذب مشتری و فروش کالا یا خدمات در بستر وب و شبکه های اجتماعی است.

دیجیتال مارکتینگ یااینترنت مارکتینگ چیست؟
۵ امتیاز از ۳ رای

دیجیتال مارکتینگ

سلام هومانی ها در این مقاله قصد داریم به بررسی دیجیتال مارکتیگ و لزوم دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز بپردازیم اگر بگوییم دیجیتال مارکتینگ از نان شب برای شرکت ها واجب تر است بی راه نگفتیم.

امروزه اینترنت و فضای مجازی نقش پررنگی در زندگی مردم داره تا جایی که خیلی از مردم بیشتر در این فضا هستن تا فضای حقیقی!!!!!

و حتی خیلی از نیاز های خود را در این فضا تامین می کنند.

در واقع با ورود مردم در بستر اینترنت حجمه سنگینی که کمپانی ها و برند ها در زمینه تبلیغات انجام می دادند به این بستر ورود پیدا کرد و کمپانی ها و شرکت ها کالا ها و خدمات خود را  در این بستر به فروش رساندند و منجر به پیدایش مقوله دیجیتال مارکتینگ شد.

دیجیتال مار کتینگ
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا اینترنت مارکتینگ بازاریابی اینترنتی و پیدا کردن راه حل هایی برای جذب مشتری و فروش کالا یا خدمات در بستر وب و شبکه های اجتماعی است.

خوب با توجه به تعریف بالا هدف از دیجیتال مارکتیک فروش بیشتر کالا و خدمات است که برای این امر نیاز مند بیشتر و بهتر دیده شدن برند مذکور برای جامعه هدف خود است که  برای این کار در درجه اول  برند مذکور باید جامعه هدف خود را پیدا کند و سلیقه ان ها را بشناسد و بداند ان ها به دنبال چه چیزی هستند;سعی کند محتوایی بذارد که برای ان ها جذابیت داشته باشد و در حین حال بتواند اعتماد انها را جذب کند.

در واقع دیجیتال مارکتینگ دارای دو بخشه وب سایت و شبک های اجتماعی است.

۱-وب سایت:

وب سایت هر شرکتی اعتبار و رسالت ان شرکت است چرا که هرکسی که در وب سایت به دنبال کالا و خدماتی است خریدار بالقوه محسوب میشود و خرید های اینترنتی اکثرا از طریق وب سایت انجام میشود و شبکه های اجتماعی بیشتر نقش تبلیغاتی را ایفا میکنند تا نقش فضایی برای فروش

دیجیتال مارکتینگ
وب سایت

چه جوری یه وب سایت خوب داشته باشیم؟

ضمن این که وب سایت ما باید از برنامه نویسی و طراحی قالب خوب برخوردار باشد باید SEO وب سایت ما نیز خوب باشد

SEO مخفف عبارت SEARCH ENGINE OPTIMIZATION می باشد به معنی بهینه سازی موتور های جست و جو میباشد

در واقع SEOتکنیک ها و روش هایی است که منجر می شود که وب سایت ما در رکورد و جایگاه بهتری در نتایج موتور های جستوجو (مثل گوگل ) قرار بگیرد

وقتی کاربر سرچ خودرو انجام میدهد گوگل کلماتی که کابر سرچ کرده به عنوان کلمات کلیدی قرار میدهد و وب سایت مرتبط را پیدامی کند و با توجه به الگوریتم ها و روشی برای امتیازدهی برای وب سایت ها دارد وب سایت ها را بر اساس ارزش های ان ها در رکورد های مختلف و صفحه های مختلف قرار می دهد.

در دیجیتال مارکتینگ ما به دنبال این هستیم که SEO  ما به گونه ای باشد که وب سایت ما را در صفحه اول موتور های جستوجو باشد زیرا که طبق اعلام گوگل ۹۰درصد کلید ها بر وب سایت هایی است که در صفحه اول قرار دارن و در این باره گوگل یه جوکی داره که میگه: اگر شما جسدی داشتید و نمی دانستید با اون چیکار کنید ان را در صفحه دوم نتایج موتورهای جست وجو قرار دهید.

این جمله نشانگر اهمیت حضور وب سایت در صفحه اول است.

دیجیتال مارکتینگ
SEO

مقاله سئو چیست ؟ SEOچیست؟ در هومان حتما مطالعه کنید

۲- شبکه های اجتماعی:

مردم در فضای مجازی بیشتر در شبکه های اجتماعی حضور دارند و شما برای بیشتر دیده شدن و معرفی برند خود باید در شبکه اجتماعی مورد علاقه مردم حضور فعال داشته باشید در واقع اهمیت شبکه های اجتماعی به این است که مردم به طور مداوم در این بستر حضور دارن و شما شانس زیاد تری برای نشان دادن خود و تبلیغات در سطح وسیع را دارید.

از طرفی دیگر طبق الگوریتم های جدید گوگل شبکه های اجتماعی تاثیر بسار زیادی را بر سئو خارجه داره و به عنوان سوشیال سیگنال شناخته میشود.

دیجیتال مارکتینگ
شبکه های اجتماعی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن