چهارمین نشست طرح کارمان

چهارمین نشست طرح کارمان
۴٫۵ امتیاز از ۲ رای

مجموعه هومان مفتخر است که در راستای پیشرفت جامعه دانشجویی و اشتغالزایی آنان در سبد خدمات کارمان نشست های ماهانه نیز ترتیب داده است. از آنجایی که رشد و ارتقاء کارآموران حائز اهمیت می باشد، دو نشست از سلسله نشست های کارمان به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت کاملاً مجازی برگزار شد اما در چهارمین ماه متوالی، چهارمین نشست طرح کارمان جهت هماهنگی و بهره وری هرچه بیشتر کارآموزان با موضوع «مدیریت زمان» به صورت حضوری برگزار شد.

از جمله مهم ترین برنامه های این نشست می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سخنرانی مدیر عامل محترم مجموعه جناب آقای مهندس سید حسین حائری

ایشان صحبت های خود را به ارائه دو توصیه کلیدی به کارآموزان خاتمه دادند:

 1. شانس وجود ندارد بلکه تلاش ملاک عمل است،
 2. گره زدن اهداف به یکدیگر توان و قدرت ما را بالاتر می برد. به عنوان مثال ایشان همیشه از خداوند متعال خواسته اند که «ای پروردگار، دستم را بگیر تا من بتوانم بیشتر دستان بندگان تو را بگیرم.» در حقیقت ایشان دو هدف بزرگ که عبارت باشد از «ارتباط نیک با پروردگار» و «کارآفرینی» را با یکدیگر گره زده و برکت مضاعف اخذ نمودند.

سخنرانی مدیریت محترم طرح کارمان جناب آقای مهندس حسین منصفی

به برکت تقارن این نشست با ماه مبارک رمضان یکی از ادعیه این ماه توسط ایشان تفسیر و تبیین شد. یکی از مهمترین آموزه های دعاهای امامان هدایت گر به ما «نگاه استراتژیک» است به این معنا که ما در این ادعیه می آموزیم که:

 1. بزرگ بیاندیشیم,
 2. چگونه و با چه ادبی با پروردگار خود صحبت کنیم
 3. به عنوان مثال در یکی از این دعاها می خوانیم که «خدایا، همه بیماران را شفا بده» یا «خدایا، همه گرسنگان را سیر فرما» و … که واژه «همه» بیانگر این است که انسان برای موفقیت باید بزرگ و بزرگوارانه بیاندیشد

سخنرانی مدیریت تیم برنامه نویسی جناب آقای مهندس علی بوذرپور

 1. همیشه علاقه خود را دنبال کنید،
 2. اگر در تلاش کردن احساس خستگی کردید بدانید به موفقیت بیش از هر زمان نزدیک شده اید، پس ادامه دهید.

 

سخنرانی خانم پرنیان فاطمی روانشناس مجموعه هومان  پیرامون مدیریت زمان

شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که بگویید «وقت نمی کنم»، «نمی رسم» و … . در حقیقت مدیریت زمان به معنای سازماندهی صحیح زمان برمبنای شناخت خویشتن می باشدکه در ادامه به بیان راهکارهای آن پرداختند:

 1. برنامه ریزی:  داشتن برنامه روزانه، هفتگی و … می تواند در اثربخشی زمان ما مؤثر واقع شود. افرادی که هر شب برای فردای خود برنامه ریزی می کنند موفق تر هستند.
 2. اولویت بندی انجام امور: هنگامی که کارهای خود را اولویت بندی می کنید، اگر به کارهای آخر وقت نکنید طبیعتاً میزان ضرر احتمالی شما به مراتب کمتر خواهد بود. همیشه کارهای سخت را در ابتدا انجام دهید.
 3.  تیک زدن کارهای انجام شده: زمانی که یک کار را به پایان رساندید روی کاغذ و روبه روی آن یک تیک بزنید. این اقدام به شما یک حس خوب منتقل می کند و شما را برای مابقی امور آماده می کند چراکه احساس می کنید به اهداف خود نزدیک تر شده اید.
 4. انجام کارها پیش از موعد: این اقدام از طریق غیر مستقیم یعنی از راه کنترل استرس باعث می شود که بهره وری زمان ما بالاتر رود. به عنوان مثال اگر متعهد شده اید که کاری را تا روز یکشنبه به اتمام برسانید بهتر است که نزد خود روز شنبه را جهت پایان کار در نظر بگیرید.
 5.  استراحت: شما ماشین نیستید بلکه انسان هستید. حتی ماشین ها هم به سوخت نیاز دارند. البته استراحت لزوماً به معنای خوابیدن نیست بلکه گاهی اوقات مشغول شدن به یک فعالیت جدید و متنوع می تواند ذهن ما را آماده تر برای ادامه کارها نماید.
 6. نه گفتن: به این معنا که هر فرد توان مشخص و محدودی دارد. اگر در حال حاضر تمام انرژی شما را می خواهند و شما مشغول به فعالیت یا پروژه ای هستید باید بتوانید که نه بگویید.

سخنرانی مدیران دپارتمان های مالی و سرمایه گذاری و دیجیتال مارکتینگ جناب آقایان مهندس محمدرضا طالبی و مهندس سیدعلیرضا موسوی

طرح کارمان با افتخار توانسته است که با آنالیز عملکرد کارآموزان نقاط قوت و ضعف آنان را پالایش نماید و در این راستا کمک شایان مدیران دپارتمان ها قابل تقدیر است. به یمن طرح کارمان نقاط ضعف کارآموزان تا حد زیادی روبه بهبود رفته است و مجموعه هومان توانسته است کارآموزانی با ویژگی های زیر به کسب و کارهای مختلف ارائه دهد:

 • ادب
 • صبر
 • خوش ذوق بودن
 • عزم و پشتکار
 • خلاقیت
 • مسئولیت پذیری
 • انتقاد پذیری

در پایان از کارآموزان برتر هر دپارتمان تقدیر بعمل آمد. کارآموزانی که در سیستم ارزیابی عملکرد یکپارچه توانستند بالاترین نمره و بازدهی را کسب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به طرح کارمان و دوره های آموزشی روی لینک زیر کلیک کنید
برچسب ها
نمایش بیشتر

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن