کسب و کار های آنلاینی که می توانید با سرمایه ناچیز آنها را شروع کنید.

کسب و کار های آنلاینی که می توانید با سرمایه ناچیز آنها را شروع کنید.
۵ امتیاز از ۱ رای

 کسب و کار های آنلاینی که می توانید با سرمایه ناچیز آنها را شروع کنید.

 اینترنت یک فضای فوق العاده برای تمام کسانی است که می خواهند یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنند و از این طریق درآمدزایی کنند.
امروزه ابزار های زیادی وجود دارند که کار های فنی را بسیار ساده تراز گذشته انجام می دهند و می توانید از آنها برای ساختن یک تجارت آنلاین استفاده کنید.
همچنین می توانید بسته به میزان رشد شغل خود، در هر مکانی که زندگی می کنید، برنامه خود را تنظیم کنید و به میزان دلخواه خود کار کنید و به هیچ تجربه ی تجاری و بازاریابی احتیاج ندارید.
مهمتر از همه بر خلاف اکثر تجارت ها شما به سرمایه اولیه زیادی احتیاج ندارید. در حقیقت، شما می توانید بسیاری از مشاغل اینترنتی را بدون هیچگونه پول و سرمایه اولیه ای شروع کنید زیرا بسیاری از خدمات رایگان است و کار ها را تسهیل می کنند. به عنوان مثال: می توانید با استفاده از وردپرس وب سایت و وبلاگ را به صورت رایگان راه اندازی کنید. یا می توانید برای فروش محصولاتتان از بستر فروش سایت هایی مانند آمازون یا eBay استفاده کنید.

۱. ارسال قطره ای:

ایده اصلی در زمینه تجارت آنلاین قطره ای این است که شما به عنوان صاحب مشاغل کوچک، مجبور نیستید یک موجودی بزرگ از محصولات را نگهداری کنید یا هرگونه تحویل به مشتریان خود را انجام دهید. این امر باعث می شود هزینه مالی و خطر داشتن یک انبار پر از کالاهایی که ممکن است به فروش برسند یا نرسند و زحمت ارسال سفارشات در سراسر کشور یا جهان را از بین ببرد. در واقع، شما لازم نیست که به هیچ وجه محصولاتی را تولید یا ذخیره کنید.
تنها چیزی که شما باید روی آن متمرکز شوید، بازاریابی و تبلیغات برای یافتن مشتری و فروش است. پس از فروش، بقیه ی کارها توسط دیگران اداره می شود. تنها کاری که شما می کنید بازاریابی و تبلیغات برای به دست آوردن مشتری جدید است.
شما محصولاتی را برای فروش در وب سایت خود یا بسترهای نرم افزاری مانند Amazon ،digikala ،eBay یا Etsy لیست می کنید.
هنگامی که یکی از مشتریان شما اقدام به خرید می کند، شما این محصول را از یک شرکت شخص ثالث (حمل و نقل قطره ای، معمولاً تولید کننده یا عمده فروش) با قیمت پایین تر خریداری می کنید. این فرایند به آسانی صورت می گیرد، روندی که در واقع می تواند کاملاً خودکار باشد. (بخاطر داشته باشید که در این جا هیچگونه خطری برای موجودی ندارید زیرا فروش قبلاً انجام شده است).
با ارسال قطره ای، شما می توانید طیف گسترده ای از محصولات را ارائه دهید. بنابراین هزینه های عملیاتی برای تجارت شما بسیار کم است.
همانطور که می بینید هیچ خطری از طرف شما وجود ندارد زیرا شما حتی تا زمان واقعی فروش محصول را خریداری نمی کنید.

علت پایین آمدن مدل کسب و کار حمل و نقل قطره ای چیست؟

شما باید یک حمل و نقل قطره ای معتبر را پیدا کنید تا بتوانید برای تحویل سفارشات به آن اعتماد کنید. اگر یک سفارش دیر شود یا کالایی با کیفیت پایین ارسال شود، شما سرزنش می شوید، زیرا شرکت شما یکی از نمایندگان محصولات است.
همچنین از آنجا که این بازار بسیار رقابتی است، حاشیه ها – یعنی تفاوت بین قیمت عمده فروشی و میزان فروش کالای مورد نظر برای شما خیلی پایین است. بنابراین شما باید حجم زیادی محصول را به فروش برسانید تا به یک در آمد جدی برسید.
یکی از راه های ایستادگی در برابر رقابت  در تجارت حمل و نقل قطره ای، برچسب زدن خصوصی به محصولاتتان است. این به این معنی است که شما برچسب مارک خود را روی محصولاتی که تولید کننده ایجاد می کند قرار دهید. به این ترتیب شما در واقع همان محصول مشابه را نمی فروشید  و فقط با قیمت رقابت نمی کنید بلکه می توانید از مارک شخصی خود استفاده کنید و با رقابت کمتری روبرو شوید.

و اما نکات مثبت و منفی این شغل

 نکات مثبت:
۱.به سرمایه اولیه بسیار کمی احتیاج دارد.
۲.نیازی به نگهداری محصولات نیست.
 منفی:
۱.شما می توانید به دلیل اشتباهات حمل و نقل بارتان مقصر باشید.
۲.بازار بسیار رقابتی است.
۳.شما باید مقدار زیادی از محصولات را بفروشید تا درآمد قابل توجهی حاصل شود.

۲. بازاریابی وابسته:

بازاریابی وابسته تا حدودی شبیه به حمل و نقل قطره ای است اما با برخی تفاوتهای اساسی. با استفاده از این مدل تجارت الکترونیکی، همانند ارسال قطره ای شما موجودی از محصولات خود را حفظ نمی کنید، و لازم نیست نگران حمل کالا به مشتریان باشید.
در اصل شما یک تجارت سودمند برای کسب و کار آنلاین خود انتخاب می کنید و سپس یک شریک وابسته پیدا می کنید که دارای محصولات هستند.
با بازاریابی وابسته شما محصولات را در وبلاگ خود یا وب سایت تجارت الکترونیکی برای فروش ارائه می دهید. هر محصول پیوند منحصر به فردی دارد که به همراه شریک وابسته خود به حساب شما باز می گردد.
خریدارانی که روی پیوند کلیک می کنند، برای پرداخت وجه به سبد خرید شریک شما منتقل می شوند. پس از اتمام کار آن خرید ثبت می شود و شما پورسانت خود را دریافت می کنید.
مقدار پورسانت بسته به شریک وابسته شما متفاوت است اما به طور کلی بین ۵ تا ۲۵ درصد متغیر است. همانطور که می بینید ریسک کمی از طرف شما وجود دارد و عملا هیچ سرمایه گذاری دیگری هم لازم نیست. درست مانند حمل و نقل قطره ای تنها هزینه ای که شما می کنید بازاریابی و تبلیغات برای هدایت ترافیک و فروش است.
بازاریابی وابسته نوع جدیدی از ویزیتوری و واسطه گری جدید می باشد.

تفاوت این کار با ارسال قطره ای

تفاوت اصلی بین این کار و حمل و نقل قطره ای در این است که در این مدل کسب و کار تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پیوندی را برای کلیک مشتری ایجاد کنید و تاجر صورتحساب، انجام سفارش، خدمات به مشتری و غیره را کنترل می کند.
تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بازاریابی را اداره کنید تا چشم انداز خرید خود را بدست آورید (از طریق رسانه های اجتماعی ، بازاریابی ایمیل ، وبلاگ نویسی یا هر روش دیگری که انتخاب می کنید). اما بعد از کلیک روی پیوند وابسته بقیه امور از دست شما خارج است. نیازی نیست محصولات را ارسال کنید یا به هرگونه سؤال در مورد خدمات مشتری رسیدگی کنید و شما مطمئناً نیازی به ذخیره موجودی ندارید.
تمام کاری که باید انجام دهید این است که روی راههای پرداختی و رایگان برای بازاریابی تجارت آنلاین خود تمرکز کنید.
بازاریابی وابسته واقعا یکی از “دست یافتنی ترین” مشاغل آنلاین است که می توانید شروع کنید.

۳. وبلاگ نویسی:

اگر تخصص و علاقه ی خاصی به این موضوع دارید و آماده هستید تا با یک وبلاگ کسب درآمد کنید، با خدمتی مانند Blogger، می توانید وبلاگ خود را کاملا رایگان راه اندازی کنید. شما همچنین می توانید سایت خود را ایجاد کرده و میزبانی خود را با قیمت پایین تضمین کنید که معمولاً مسیری است که توصیه می شود زیرا بسیاری از سایت های وبلاگ نویسی رایگان محدودیت هایی را در مورد آنچه انتشار می دهید از جمله کسب درآمد یا تبلیغات قائل می شوند.
ممکن است فکر کنید که بلاگ نویسی فقط انتشار متن است و این تنها کاری است که می توانید انجام دهید اما پست های نوشتاری وبلاگ، تازه شروع کار هستند. شما می توانید عکس، فیلم و پیوند به سایت های دیگر نیز ارسال کنید حتی می توانید اخبار و مقالات روز را هم ارسال کنید … هر چیزی که به صفحه شما مربوط باشد.
نکته اصلی این است که محتوایی ارسال کنید که برای مخاطبان هدف شما مفید باشد و بتوانید روزانه مطالب جدیدی را انتشار دهید و مطالب قبلی را نیز آپدیت کنید. این بهترین روش برای کسب رتبه برتر در موتورهای جستجو و همچنین  جذب مخاطب است.
چه نوع محتوایی باید ارائه دهید؟ هر چیزی که از نظر شما جذاب باشد. در اصل شما باید محتوای مفیدی را ارائه دهید و هیچگونه محدودیت ایده برای وبلاگ شما وجود ندارد.
شما با یک وبلاگ تجاری آنلاین می توانید به روش های مختلفی درآمد کسب کنید.

شبکه های تبلیغاتی وبلاگ

همچنین می توانید مانند سایر وبلاگها با شبکه های تبلیغاتی کار کنید و تبلیغات بنری را در وبلاگ خود اجرا کنید. همانند تبلیغات Google Adsense شما یک بار این کد را در وب سایت خود قرار می دهید و وقتی بازدید کنندگان شما روی تبلیغات کلیک می کنند، هزینه ای را در برابر آن تبلیغ دریافت می کنید. علاوه بر تبلیغات بنر می توانید تبلیغات ویدیویی را نیز در وبلاگ یا سایت خود اجرا کنید.
در بسیاری از موارد می توانید با شبکه های تبلیغاتی وبلاگ درآمد بیشتری کسب کنید اما آنها تمایل دارند که فقط با وبلاگ هایی که ماهانه بیشتر از ده ها هزار بازدید کننده دارند کار کنند بر خلاف Google Ads که در آن می توانید بدون در نظر گرفتن میزان ترافیکی که دریافت می کنید بلافاصله شروع به کار کنید.
طبق نکاتی که قبلا به آنها اشاره شده شما می دانید که بابت کالاهایی که به عنوان یک شرکت وابسته تبلیغ می کنید، هر بار که شخصی محصول را خریداری می کند پورسانتی هم شما دریافت می کنید. با راه اندازی یک وبلاگ، می توانید تبلیغات را با محتوای وبلاگتان ادغام کنید تا احتمال بیشتری برای جذب مشتری و فروش داشته باشید. به عنوان مثال: شما می توانید یک محصول را در قالب یک مقاله از همه ی جوانب بررسی کنید و این مطالب می توانند بسیار مفید واقع شوند و سپس می توانید یک لینک وابسته برای خرید محصول در زیر مطالبتان قرار دهید.

در اینجا به چند نکته برای موفقیت شما در وبلاگ نویسی اشاره می کنیم، برای اطمینان از اینکه افراد حتما به وبلاگ شما باز خواهند گشت:

  1. شما باید مطالبی مفید و همچنین به روشی جذاب ارائه دهید.
  2. وبلاگتان نبایدخسته کننده باشد، باید از مطالبی استفاده کنید که مخاطبانتان آنها را در جای دیگری نخوانده باشند.
  3. شما باید به طور مرتب مطالب را ارسال کنید و آنها را به روز رسانی کنید. مردم عاشق مطالب جدید هستند بنابراین مطمئن شوید که مقالات، فیلم ها یا هر چیز دیگری که در وبلاگتان قرار دارد تکراری نیست. یک تایم مشخصی را برای به روز رسانی مطالب قبلی و درج مطالب جدید در نظر بگیرید و آن برنامه را حفظ کنید. تاریخ ارسال پراکنده به معنای از دست دادن خوانندگان است.
  4. حداقل سعی کنید هفته ای یک پست، ویدیو یا سایر فرم های محتوا را هدف بگیرید.
  5. اصیل باشید و روی محتویات مفید متمرکز شوید تا مخاطبانتان بتوانند به شما اعتماد کنند و سپس به طور طبیعی بر روی تبلیغات شما کلیک کنند یا محصولاتی را که توصیه می کنید خریداری کنند. در این دوره از اینترنت و رسانه های اجتماعی، مردم به دنبال اصالت هستند.
    همه ی این موارد را انجام دهید تا بتوانید توجه موتورهای جستجوگر Google را به خود جلب کنید زیرا همیشه به دنبال این هستند که سایتهایی با محتوای مفید و مرتبط را در بالای نتایج جستجو قرار دهند.

۴.فروش محصولات اطلاعاتی:

وقتی کسب و کار شما به صورت اینترنتی است، نیازی به فروش محصولات فیزیکی نخواهد بود. در واقع، محصولات اطلاعات دیجیتال یکی از ساده ترین و سریعترین راه های کسب درآمد است.
هیچ محدودیتی برای ایجاد محصولات اطلاعاتی وجود ندارد و حتی جزو محبوب ترین کسب و کار ها است.
قالب این محصولات عبارتند از:
صوتی: یک کنفرانس از راه دور ضبط شده، مصاحبه، دوره یا برخی از محصولات گفتاری دیگر
ویدئو: یک وبینار ضبط شده، ویدئویی از نحوه مصاحبه
متن: کتاب الکترونیکی، کتابچه آموزشی، راهنمای سفر
در هر یک از این دسته ها می توانید خلاقیت داشته باشید و از هر نوع قالب محتوا استفاده کنید به شرطی که محتوا ها همچنان مفید بوده و جذابیتشان را از دست ندهند.
 شما این محصولات را در وب سایت خود قرار می دهید و مشتری می تواند در هر ساعت از شبانه روز به طور خودکار آنها را خریداری و بارگیری کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بصورت دوره ای فروش را بررسی کنید تا ببینید چه مباحث و یا کدام یک از محصولات به بهترین وجه به فروش می رسد تا بتوانید تعداد بیشتری از آن ها را تهیه کنید.
فروش اینترنتی کتاب های الکترونیکی، یکی از انواع کسب و کار اینترنتی می باشد.

نتیجه گیری:

تمام نکاتی را که در این مقاله ذکر شد را کنار هم بگذارید، ترفند مربوط به هر کسب و کار آنلاین این است که مطمئن شوید که چه چیزی در بازار برای شما سودآور است. بنابراین حتماً به روند کارها توجه داشته باشید، لیست های پرفروش را در سایت هایی مانند آمازون بررسی کنید و درمورد اینکه مردم در رسانه های اجتماعی درباره چه چیزی بحث می کنند و به چه چیز هایی علاقه مند هستند حتما دقت کنید.
نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که شما مجبور نیستید فقط یکی از این فرصت های تجارت الکترونیکی را انتخاب کنید.
می توانیدیکی از آنها راشروع کنید و ادامه دهید، سپس جریان های جدید درآمدزایی را به آنها اضافه کنید، این کار باعث افزایش درآمد شما می شود می توانید اطمینان حاصل کنید که اگر یک تجارت شروع به رقابت با شما کرد ، توانایی این را دارید که از پس آن برآیید.
برچسب ها
نمایش بیشتر

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن