به این مطلب امتیاز دهید

در این مقاله از وبسایت هومان قصد داریم که نکاتی درباره انگیزه بخشی و رضایت شغلی در سازمان را خدمت دوستان هومانی ارائه کنیم.

 انگیزه ، شاه کلید همه فعالیت هاست

 

انگیزه
انگیزه کارکنان

شاید بتوان گفت که مهمترین انگیزه هر فردی برای انجام کاری، پیگیری نفع شخصی باشد. بنابراین ، دوری از درد و رنج و تمایل به لذت ها را می‌توان بنیان بسیاری از فعالیت‌هایمان دانست.

اگر شما کارفرما هستید یکی از کارهای اساسی شما ، افزایش انگیزش کارکنان تان و رضایت شغلی آنان هست .

بر این اساس به روش های زیر میتوانید در این راستا گام های مثبتی بردارید :

۱- حقوق و  مزایای مالی

 

حقوق
حقوق

یکی از مهمترین فاکتورهای رضایت شغلی بحث حقوق و دستمزد و عایدی مالی میباشد. پیشنهاد میشود به مدیران که در این خصوص توجه نمایند که این دستمزد ترکیبی به صورت هم ثابت و متغیر باشد.

به این صورت که کارکنان سخت کوش و نمونه سازمان ، امتیاز عایدی مالی بیشتر نسبت به سایرین داشته باشند تا فرهنگ رقابت و پیشی گرفتن از یکدیگر را در سازمان نهادینه کنند.

افزایش بازدهی کارکنان ، افزایش ایده پردازی و بهبود شرایط کار از فواید این شرایط میباشد.

۲-ارتقای جایگاه شغلی

 

ارتقای شغلی
ارتقای شغلی

 

اگر کارکنان بدانند در صورت سخت کوشی و برجسته بودن در سازمان ، میتوانند جایگاه شغلی خود را ارتقا دهند انگیزه بیشتری در خود ایجاد میکنند و حس مسئولیت بیشتری نسبت به کار بر عهده گرفته خواهند داشت.

استفاده از این تکنیک سبب میشود که کارکنان ، مجموعه را از آن خود بدانند و برای پیشرفت آن قدم های خوبی بردارند.

۳- تقدیر از کارکنان

 

تقدیر

هیچ چیز شیرین تر از آن نیست که کارمندی نمونه را در میان کارکنان تشویق و تحسین کنید. مزایای  استفاده از این روش  ایجاد حس رقابتی و افزایش صمیمیت میان کارکنان و مدیران  میباشد.

استفاده از این نکته رو به شما پیشنهاد میدهیم چراکه هم بدون هزینه است و هم بسیار کارا و مفید.

البته ذکر یک نکته ضروری است که پراکندگی تشویقی را فراموش نکنید . به این معنی که سعی کنید همیشه از افرادی خاص که نقش مهمی را در سازمان دارند تقدیر و تشکر نکنید.

گاه لازم است از افرادی که نقش موثر و زیادی در سازمان ندارند هم تقدیر به عمل آورید. این کار سبب آن میشود که انگیزه کارکان غیرفعال هم بیشتر شود.

 

۴- پاداش غیر مالی

 

اردوی گروهی

یک دورهمی در رستوران ، برگزاری یک اردوی تفریحی با کارکنان و مثال های دیگر ،  هم اثر صمیمیت و افزایش کارایی کارکنان را افزایش خواهد داد و هم از لحاظ اقتصادی برای مدیران سازمان به صرفه خواهد بود.

 

۵-با کارکنان تان دلسوزانه رفتار کنید تا برای سازمان دلسوزانه اقدام کنند

 

 

اگر شما یک مسئول و یا مدیر یک مجموعه هستید میبایست پیوسته به فکر حل مسائل و نیازهای کارکنانتان باشید چرا که فرد دغدغه مند تمرکز فکری لازم برای انجام کاری را نخواهد داشت و در مجموع این موضوع بر روی سازمان اثر خواهد گذاشت.

مانند پدری دلسوز باشید و هرچند وقت یکبار از حال کارکنان باخبر باشید. وجود یک رابطه قوی میان کارفرما و کارکنان بسیار در بازدهی سازمان اثر خواهد گذاشت.

 

۶- از تبعیض دوری نمایید.

تبعیض

 

هیچ چیز بدتر از آن نیست که شما به شخص یا قشری از مجموعه توجه بیشتری داشته باشید. این کار همانند سهم مهلکی هست که ریشه سازمان را تهدید خواهد کرد. همواره سعی داشته باشید توجه خود را بر روی کارکنان به صورت یکنواخت  پخش نمایید تا حس تبعیض میان کارکنان به کمترین میزان خود رسد.

 

۷- اهداف سازمان را با اهداف کارکنان گره بزنید

 

اهداف سازمانی
اهداف سازمانی

نمونه ای از کارکنان هواپیمایی “قطر ایرویز ” Qatar Airways

 

اگر موفقیتی در سازمان حاصل شد حتما این موفقیت را با کارکان جشن بگیرید و سعی کنید آنها را در این دستاورد شریک نمایید. به عنوان مثال اگر عایدی مالی خوبی نصیب سازمان شد ، میتوانید بخشی از این عایدی را بین کارکنان تقسیم نمایید.

وظیفه یک مدیر خوب این است که این حس را به کارکنان القا نماید که آنان جزو بدنه اصلی کسب و کارشان هستند و توجه بر آنها معطوف شده است.

امیدوارم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد . در راستای افزایش آگاهی مدیریتی مطلب را اشتراک بگذارید.

به قلم و فکر حسین حائری

 

برچسب ها
نمایش بیشتر