رضایت شغلی واحساس خشنودی در کار
۵ امتیاز از ۱ رای

رضایت شغلی و احساس خشنودی در کار

با نگاهی اجمالی به تاریخ بشر به راحتی می توان دریافت که ملاک انتخاب و یا ادامه دادن به کار، تنها علاقه نبوده است بلکه رضایت شغلی  و احساس خشنودی در کار میباشد. در گذشته فرصت های شغلی محدودی وجود داشته است. افراد احتمالا به ادامه مشغال خانوادگی می پرداختند و احساس رضایت را تنها در کسب درآمد می دیدند. اما رفته رفته مشاغل متنوعی برای رفع نیاز های بشر پدید آمدندو انسان را با انتخاب های زیادی مواجه ساختند.

با گذشت زمان تنها کسب در آمد موجب احساس رضایت افراد نمی شد و آرمان های دیگری نیز بوجود آمدند و نگرش و علاقه فرد نسبت به شغل خود را تحت تاثیر قرار دادند که در نهایت منجر به بوجود آمدن مفهومی چون رضایت شغلی شد.

یکی از لازمه های موفقیت در کارتان، احساس رضایت و خشنودی است.

اما پیش از آنکه به چیستی رضایت شغلی بپردازیم شایسته است کمی به اهمیت این موضوع اشاره کنیم.

چرا داشتن رضایت شغلی مهم است؟

امروزه افراد بخش قابل توجهی از زمان خود را مشغول کار کردن هستند. هنگامی که کارکنان و اعضای یک سازمان از کار خود لذت می برند، بر کیفیت زندگی شخصی خود نیز تاثیر میگذارند و سبب بهبود آن می شوند. در مقابل نارضایتی و نگرش منفی کارمندان زندگی شخصیشان را درگیر می کند و آن را به چالش می کشد.

فشار های کاری و نداشتن احساس رضایتمندی از کار، یکی از منابع مهم فشار روانی بر روی فرد است که در طولانی مدت می تواند او را مبتلا به بیماری های متعدد جسمی کند. پس احساس رضایت از شغل نه تنها در محیط کاری و کیفیت کار فرد تاثیر دارد بلکه احساس آرامش، شادی و همچنین سطح سلامت فردی را نیز افزایش می دهد.

منابع انسانی، یکی از مهمترین سرمایه های یک سازمان می باشند. هنگامی که نیروهای یک سازمان، صرف نظر از جایگاه و منصبشان، احساس و نگرش مثبتی نسبت به کار خود داشته باشند، موجب بهبود و کارآمدی هر چه بیشتر آن سازمان می شوند.

حال وقت آن رسیده تا به برخی از تعاریف رضایت شغلی بپردازیم و عوامل تاثیر گذار بر آن را مورد بررسی قرار دهیم.

رضایت شغلی به چه معنا است؟

  • رضایت شغلی به واکنش های شناختی، عاطفی و سنجش افراد نسبت به شغلشان اطلاق می شود.
  • از دیدگاه رابینز نویسنده کتاب رفتار سازمانی”رضایت شغلی، احساس مثبتی است که پس از ارزیابی ویژگی های مختلف شغل خود، تجربه می کنیم”
  • احساس خشنودی در کار به مجموعه ای از نگرش های متعدد فرد به وجوه مختلف شغل خود گفته می شود.

با توجه به تعاریف فوق میتوان گفت رضایت شغلی تا حد زیادی مفهوم ذهنی است. چرا که ممکن است دو فرد در یک شغل نگرش های متفاوتی داشنه باشند و کار برای یکی از آنها جذاب و رضایت بخش و برای فرد دیگر طاقت فرسا باشد.

احساس رضایت و خشنودی در کار موجب موفقیت میشود

عوامل موثر بر رضایت شغلی:

در مجموع می توان عوامل تاثیر گذار بر رضایت شغلی را به دو دسته عوامل بیرونی و درونی تقسیم کرد.

عوامل بیرونی و سازمانی : طبق بررسی هایی که در این زمینه صورت گرفته است، امنیت شغلی، حقوق و دستمزد و همچنین فراهم بودن مزایای جانبی از مهمترین عوامل بیرونی بشمار می آیند.

عوامل درونی و فردی:۳ عامل احساس موفقیت، احساس مسئولیت و مورد علاقه بودن کار از مهمترین عوامل درونی به حساب می آیند.

یکی دیگر از نکات مهم که شایان ذکر می باشد این است که هنگامی که کارکنان درگیر نیازهای اولیه خود هستند،نمی توان از آنها انتظار انگیزه و علاقه زیاد در کار را داشت. همانطور که در نظریه مازلو (سلسه مراتب نیازها)، اشاره شده است دستیابی و مرتفع کردن نیازهای بالاتر تنها در صورت بر طرف شدن نیازهای قبلی صورت می گیرد.

چند عامل تاثیر گذار بر رضایت شغلی از دیدگاه کار کنان

دستمزد مناسب

یکی از عوامل مهم  که از گذشته بشر را به سمت کار کردن سوق داده است، رفع نیاز های اولیه می باشد. حقوق دریافتی مناسب با نیاز های کارمندان، می تواند انگیزه ی آنان را افزایش دهد و به کار متعهد تر کند.

فراهم کردن فرصت های شغلی

امکان رشد و پیشرفت در کار  و همینطور فراهم کردن فرصت های شغلی موجب ایجاد موجی پویا میان کارکنان می شود و آن ها را به تلاش بیشتر وا می دارد. چراکه انسان ها بالقوه به دنبال پیشرفت هستند.

پاداش

پاداش دادن یکی از راه های تقویت رفتار است. هنگامی که فرد برای فعالیت خود تشویق می شود احتمال بسیار زیاد رفتار تشویق شده را تکرار می کند و در نتیجه می تواند رضایت کارفرما را جلب کند و موجب تقویت احساس شایستگی خود شود.

امنیت شغلی

یکی از دغدغه های مهم کارکنان ثبات و امنیت شغلی است. فراهم کردن امنیت شغلی سبب وفاداری هر چه بیشتر اعضای سازمان می شود و این حس تعلق خاطر بر رضایتمندی افراد تاثیر بسزایی دارد.

مورد احترام قرار گرفتن

هنگامی که انسان مورد احترام دیگران قرار می گیرد، نوعی حس ارزشمند بودن به او دست می دهد. دیده شدن و شنیده شدن کارهای کارکنان و به رسمیت شناختن آن ها موجب تقویت حس ارزشمندی می شود و در نتیجه افراد احساس رضایت بیشتری نسبت به خود و کار خود خواهند داشت.

برقراری تعادل بین کار و زندگی

هر شخص در زندگی دارای نقش های متفاوتی است که کارمند بودن یکی از آنهاست. ساعات کاری طولانی مدت، حجم کاری زیاد و فشار های روانی متعدد، فرد را از ایفای نقش های دیگر خود باز می دارد و در نتیجه دچار حس سرخوردگی می شود. با بر قراری تعادل در زندگی شخصی و کاری می توان از ایجاد این حس جلوگیری کرد و برای ادامه کار انگیزه ایجاد کرد.

اثرات و نتایج مثبت رضایت شغلی کارکنان:
  • بهبود سطح کارکرد و بهره وری کارمندان
  • افزایش سود شرکت
  • برقراری حس وفاداری اعضای شرکت
  • حفظ نیروهای انسانی خوب

 

مدیران و رهبران یک سازمان با در نظر گرفتن موارد ذکر شده می توانند موجب کار آمدی هر چه بیشتر شرکت خود شوند و در نتیجه ی رضایت کارکنان، کارفرمایان نیز احساس رضایت و خشنودی کنند.

مقاله ی کسب وکار موفقیت در ان را در هومان بخوانید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر