شناسایی پول هوشمند

به این مطلب امتیاز دهید

شناسایی پول هوشمند

سلام هومانی های عزیز در این مقاله به شناسایی پول هوشمند میپردازیم. جهت شناسایی پول هوشمند ابتدا میبایست ساختار بازار را درک کنیم. بازاری که پول هوشمند در آن فعالیت میکند دارای چهار مرحله است.

۱-جمع اوری:

در این مرحله هدف پول هوشمند بدست اوردن بیشترین مقدار سهمی است که می توانند در پایین ترین قیمت ممکن خریداری نمایند. جهت اطمینان از اینکه در قیمت پایین خرید میکنند پول هوشمند، سهام را در حجم های سنگین خریداری نمیکنند چرا که این کار سبب افزایش قیمت خواهد شد. به همین دلیل پول هوشمند ناچار است تا سهام مورد نظر خود را طی یک دوره زمانی جمع اوری کند بدین صورت که در ابتدای بازار میخرند و در ساعات پایانی دست بفروش میزنند تا قیمت را پایین نگه دارند اما در مجموع بیشتر از مقداری که میفروشند، خریداری میکنند. به همین دلیل قیمت سهم در این مرحله خنثی میماند(درجا میزند). معامله گرانی که به انالیز اسپرد حجم میپردازند به خوبی میدانند که اکنون زمان درستی جهت خرید است.

در این مرحله هدف پول هوشمند بدست اوردن بیشترین مقدار سهمی است که می توانند در پایین ترین قیمت ممکن خریداری نمایند.
در این مرحله هدف پول هوشمند بدست اوردن بیشترین مقدار سهمی است که می توانند در پایین ترین قیمت ممکن خریداری نمایند.

۲-بالا بردن:

قیمت سهم با حجم معامله بالاتر به آرامی افزایش مییابد، عوام زمانی که جابجایی قیمت توجه آنها را جلب میکند، شروع به خرید میکنند در حالی که انهایی که به حجم معاملات توجه میکردند، موقعیت های معاملاتی شان وارد سود شده است زیرا انها زودتر از دیگران دست بکار شده اند.

۳-خالی کردن:

در این مرحله پول هوشمند شروع به انتقال مالکیت به خریداران عوام میکند. انها سهم خود را با حجم بالا نمیفروشند چون این کار سبب کاهش قیمت میشود. بجای ان مقداری از ان را ساعات اولیه بازار میفروشند و در ساعات پایانی خرید میکنند تا قیمت را حفظ کنند اما در مجموع بیشتر از مقداری که میخرند، میفروشند. از این رو سود میکنند. و قیمت سهم در این مقطع زمانی تقریبا ثابت میماند. عوام به خرید کردن ادامه میدهند با این امید که افزایش قیمت ادامه مییابد و این درست زمانی است که معامله گران حرفه ای تر از انچه که پول هوشمند در حال انجام دادن است پیروی میکنند.

۴-پایین آوردن:

در این مرحله پول هوشمند، سهام جمع اوری شده در مرحله اول را تا اندازه زیادی بفروش رسانده است از این رو انها عمدا میخواهند قیمت سقوط کند به همین دلیل دست به عرضه با حجم زیاد میزنند. قیمت با حجم بالا به سمت پایین حرکت میکند. عوام با دیدن چنین وضعیتی وحشت زده می شوند و از ترس شروع به فروش سهام خود میکنند که به کاهش بیشتر قیمت کمک میکند.

هومانی های عزیز امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن