چگونه در محیط کار بدرخشیم؟

چگونه در محیط کار بدرخشیم؟
۵ امتیاز از ۱ رای

 

چگونه در محیط کار بدرخشیم؟

سلام هومانی های عزیز در این مقاله با ارائه راهکارهایی به سوالات شما در زمینه ی چگونه در محیط کار بدرخشیم؟ پاسخ میدهیم.
همانطور که میدانید امروزه پیدا کردن شغل مناسب یکی از دغدغه های افراد می باشد. پیدا کردن شغل مناسب دشوار است اما نگه داشتن آن نیز میتواند یک چالش باشد. قطعا هر فردی در ذهن خود شغل مورد علاقه اش را تصور کرده است اما به دلیل مشکلاتی کار کردن در زمینه شغلی مورد علاقه ی خود چندان ساده نیست.

در برخی اوقات حتی ممکن است شما در زمینه ی شغلی مورد علاقه ی خود مشغول به کار شوید اما با رفتار های غیر حرفه ای و نامناسب نتوانید در آن شغل بمانید.افرادی در کار خود موفق و شاد هستند که در کاری که انجام میدهند همانند یک سوپراستار عمل کنند. آن ها روی کارهای مهم سرمایه گذاری میکنند و انرژی خود را برای تبدیل شدن به بهترین ها متمرکز میکنند بنابراین چگونه میتوانیم هنگام انجام کاری درخشش و برتری داشته باشیم.

برجسته بودن در محیط کار دشوار است به خصوص اگر در یک تیم بزرگ یا در شرکتی کار کنید که برتری در آن عادی باشد. اگر میخواهید در محیط کار بدرخشید و از حرفه خود بیشترین بهره را ببرید با ما همراه باشید.

۱- اهداف خود را بنویسید

تحقق اهداف شما شبیه به برنامه ریزی برای یک سفر است. وقتی تصمیم گرفتید که میخواهید کجا بروید، باید برنامه ریزی کنید که چگونه و با چه امکاناتی میخواهید به مقصد برسید.
چارچوب زمانی خود را انتخاب کنید و مشخص کنید برای رسیدن به سفر چه کارهایی باید انجام دهید. در طول مسیر به مقصد فکر کنید حتی اگر مشکلات و خستگی های راه شما را اذیت کرد تنها به مقصد متمرکز شوید.

هنگام تعیین هدف، به سه چارچوب زمانی فکر کنید: در کوتاه مدت(۶ ماه تا ۱ سال)، میان مدت(۳ تا۵ سال)، بلند مدت(۱۰ تا ۱۵ سال) میخواهید چه کاری انجام دهید. اهداف کوتاه مدت، شما را در رسیدن به اهداف بلند مدت کمک میکند. آیا میخواهید مالک یک شرکت شوید؟

خوب، اگر امروزه قادر به راه اندازی آن شرکت نیستید، بفهمید چه چیزی مانع راه شما شده است و قبل از شروع کار، برنامه ای برای نابود کردن این موانع در نظر بگیرید و آن را هدف کوتاه مدت خود قرار دهید. رسیدن به این هدف کوتاه مدت مانع را از مسیر شما برمیدارد و شما را به هدف بلند مدت نزدیک میکند.

قرار دادن برنامه های خود در یک چارچوب زمانی مشخص، به شما کمک میکند تا به درستی در مسیر موفقیت پیش بروید و به اهداف و آرزو های بزرگ خود دست یابید. هر روز ۵ دقیقه برای نظارت به پیشرفت و عملکرد روزانه ی خود اختصاص دهید تا با انگیزه ی بیشتری وارد عمل شوید.

تحقق اهداف شما شبیه به برنامه ریزی برای یک سفر است
تحقق اهداف شما شبیه به برنامه ریزی برای یک سفر است

۲- از بازخورد و نظر دیگران استفاده کنید

سوپر استار ها تمایل دارند که خودشان را به سمت بهتر بودن در هر کاری سوق دهند اما گاهی اوقات دشوار است که بدانید برای پیشرفت خود باید چه کاری انجام دهید. اینجاست که درخواست بازخورد مطرح میشود. وقتی از بازخورد و نظرات دیگران در مورد کارتان دعوت میکنید این امکان را برای خودتان ایجاد میکنید که واقعا عالی شوید و قادر به پیشرفت سریع تر شوید.

دریافت بازخورد از سمت رئیس بسیار مفید است زیرا او بیشتر از هر شخص دیگری روی اعمال شما نظارت دارد و مشتاق پیشرفت و موفقیت شما می باشد. همچنین دریافت بازخورد از سمت رئیس سبب افزایش ارتباط با وی برای جلب اعتماد میشود.
هنگام دریافت بازخورد، عوامل مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

پذیرای عیب هایتان باشید ولی زیاد بر آن ها تمرکز نکنید. باید فروتنی در شما وجود داشته باشد ولی حتما باید با اعتماد به نفس همراه باشد. در مقابل بازخورد جبهه نگیرید حتی اگر با بازخورد مخالف روبرو شدید. موارد توصیه شده در بازخورد را جدی بگیرید و حتما آن ها را امتحان کنید در غیر این صورت بازخورد نمیتواند مفید باشد.

وقتی از بازخورد و نظرات دیگران در مورد کارتان دعوت میکنید این امکان را برای خودتان ایجاد میکنید که واقعا عالی شوید و قادر به پیشرفت سریع تر باشید.
وقتی از بازخورد و نظرات دیگران در مورد کارتان دعوت میکنید این امکان را برای خودتان ایجاد میکنید که واقعا عالی شوید و قادر به پیشرفت سریع تر باشید.

۳- در کارهای گروهی شرکت فعال باشید

مهم نیست که چقدر ترجیح میدهید به تنهایی کار کنید یا چقدر نبوغ دارید. همه ی ما گاهی به تجربه و نظرات دیگران نیاز داریم تا به موفقیت برسیم زیرا افراد گوناگون با دانش های مختلف در زمینه های متفاوت میتوانند بدون هیچ مشکلی در کنار یکدیگر به فعالیت مشغول شوند.

کار تیمی مانند یک اهرم قدرتمند عمل می کند و با ایجاد یک روحیه ی خوب در اعضای تیم، میتواند بهره وری آن ها را افزایش دهد و در نتیجه باعث پیشرفت شرکت و کسب و کار شود. در کار گروهی اهداف بلند مدت سازمان را بازگو کنید زیرا تمامی کارکنان صرف نظر از این که به صورت تمام وقت یا پاره وقت با شما همکاری میکنند، باید از تمامی اهداف شرکت اطلاع داشته باشند.

فعالیت تیمی به مدیران کسب و کار اجازه میدهد تا بهترین استعداد های کارکنان خود را شناسایی و آشکار کنند. پس سعی کنید در کار گروهی خلاق باشید و با پیشنهادات و نظرات خود، توجه مدیر خود را جلب کنید.
برای اینکه با تکنیک های خلاقیت و ایده یابی آشنا شوید روی لینک مقابل کلیک کنید. تکنیک های خلاقیت و ایده یابی

۴- در محیط کار با عزت و احترام رفتار کنید

همانطور که میدانید رفتار و عادت های شما در محیط کار، نقش موثری در جایگاه شما دارد. حتی ممکن است با رفتار های غیر حرفه ای در محیط کار، شغل خود را از دست بدهید. سعی کنید با خوشرویی و ملایمت با همکاران خود برخورد کنید.

به یاد داشته باشید که استخدام همکارانتان مانند استخدام شما با دقت صورت گرفته است بنابراین اگر به آن ها بی احترامی کنید یعنی شعور کارفرمایتان را نادیده گرفته اید. به رئیس و همکارانتان نشان دهید که برای رساندن شرکت به اهدافش مشتاق هستید. کار فرمای شما باید از رفتارتان متوجه شود که شما به انتخاب خودتان برای آن ها کار میکنید.

اجازه ندهید ترس از دست دادن شغل مانع پیشرفت شما شود. به همکارانتان احترام بگذارید هر چند، همیشه با آن ها توافق کامل ندارید. باید با هر کس که در طول روز برخورد میکنید، با احترام و حرفه ای برخورد کنید. در دنیای حرفه ای، همه چیز به سرعت تغییر میکند. کسی که امروز زیر دست شما است، ممکن است فردا رئیستان شود یا ممکن است همکاریتان به شرکت دیگر بپیوندد و یا حتی مشتری آینده شما باشد.

 

هومانی های عزیز در این مقاله سعی کردیم با معرفی یک سری راهکار های ساده شاهد موفقیت و درخشندگی شما در محیط کار شویم. امیدوارم این مطالب  پاسخ سوال چگونه در محیط کار بدرخشیم؟ را بدهد.

موفق و سربلند باشید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن