چگونه از تلگرام کسب درآمد کنیم؟

چگونه از تلگرام کسب درآمد کنیم؟

به این مطلب امتیاز دهید

چگونه از تلگرام کسب درآمد کنیم؟

همانطور که همه ما می دانیم، شبکه های اجتماعی در حال حاضر کاربران بیشتر و بیشتری را به خود جذب می کنند، بنابراین جای تعجب ندارد که تقریباً همه ی کمپین های تبلیغاتی دارای حساب کاربری در فیس بوک، توییتر، لینکدین یا اینستاگرام هستند.
فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام از شبکه های اجتماعی می باشد.
فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام از شبکه های اجتماعی می باشد.
اما به دلیل تعداد زیاد پست های تبلیغاتی و پرسشنامه هایی که هدف آنها افزایش آگاهی از برند و هدایت ترافیک به وب سایت های آنها است، مبارزه رقابتی بسیار دشوار است. این موضوع باعث می شود افراد تازه وارد به دنبال راهی جایگزین برای رسیدن به مخاطب هدف خود باشند. بسیاری از آنها چنین فرصتهایی را در پیام رسان هایی پیدا می کنند که حتی در مقایسه با شبکه های اجتماعی در گذشته نیز سریعتر رشد می کنند. تلگرام امروزه یکی از پیام رسان هایی است که به سرعت در حال توسعه است و موقعیت خود را در لیست رهبران کسب کرده است.
 در این مقاله به بازاریابی در تلگرام می پردازیم:
بازاریابی در تلگرام یک روند بازاریابی جدید که در حال توسعه است و در حال حاضر توانسته بازده خود را ثابت کند. این پیام رسان به گونه ای طراحی شده است که ارتباط با مخاطب هدف شما، به اشتراک گذاری مطالب، راه اندازی کمپین های تبلیغاتی آسان تر باشد.
برنامه پیام رسان تلگرام که دارای امنیتی بسیار بالا است، دارای ۱۰۰ میلیون کاربر و ۱۵ میلیارد پیام روزانه است. بیش از ۲۲۰۰۰۰ کاربر جدید هر روزه در این برنامه ثبت نام می کنند.

مزایای تلگرام:

امروزه بسیاری از مشاغل از پیام رسان ها برای تماس با مشتری خود، پذیرش سفارشات، پاسخ به سوالات مختلف، اظهار نظر و شکایت استفاده می کنند. یکی از مهمترین مزایای چنین ابزار ارتباطی این است که برای کار با آن نیازی به یک متخصص جداگانه ندارد، ربات ها همه ی کارها را به سرعت انجام می دهند.
ربات ها نه تنها می توانند اطلاعات مربوط به سؤالات خاص را در اختیار کاربران قرار دهند: آنها فیلم، تصاویر، اسناد را نیز ارسال و دریافت می کنند.
 قابلیت های ارائه شده توسط این اپلیکیشن بسیار گسترده است و شرکت هایی که با تلگرام همکاری می کنند، می توانند مزایای بسیاری را به مشتریان خود پیشنهاد دهند.
 قابلیت های ارائه شده توسط این اپلیکیشن بسیار گسترده است و شرکت هایی که با تلگرام همکاری می کنند
قابلیت های ارائه شده توسط این اپلیکیشن بسیار گسترده است و شرکت هایی که با تلگرام همکاری می کنند

مهمترین مزیت های پیشنهادی تلگرام عبارتند از:

خدمات دربان؛
سفارش آنلاین؛
پشتیبانی در زمان واقعی.
کمک های فردی؛
پردازش بازخورد مشتری؛
ارتباط و هماهنگی تیمی؛
اطلاعات به روز؛
ارتقاء محصول؛
ترافیک اضافی به سایت؛
افزایش آگاهی از برند؛
پشتیبانی بدون توقف مشتری؛
کانال اضافی برای پردازش پرداخت.
علاوه بر این، اگر می خواهید از کانال تلگرام به عنوان منبع اطلاعاتی در مورد برند و خدمات تولیدی استفاده کنید، این پیام رسان وظایف بسیاری از ابزارهای دیگر را نیز بر عهده می گیرد:
خبرنامه؛
کانال بازاریابی رویداد؛
خدمات عملیاتی و پشتیبانی؛
جمع آوری بازخورد؛
کانال تخفیف؛
گپ غیررسمی با مشتریان در مورد موضوعی مرتبط با محصول؛
کانال برای به اشتراک گذاشتن اخبار مرتبط با محصول: به روزرسانی ها، جوایز معتبر و غیره.

 تنظیم برنامه عمل

اول از همه، باید بدانید که همه ی تبلیغات در تلگرام نمایش داده می شوند، این سیاست رسمی سازندگان آن است که قبلاً تعداد زیادی هوادار را به خود جلب کرده است که بلافاصله از همه پیام رسان های دیگر به تلگرام روی آورده اند.

حال باید چه کار کنید؟

ابتدا یک کانال ایجاد کنید
بهترین گزینه برای شرکت ها، راه اندازی کانال شرکتی است که به شما این امکان را می دهد تا پیام هایی را که با همه مشترکین به اشتراک گذاشته می شود، ایجاد کنید. با تعداد نامحدودی پست به راحتی می توانید مخاطبان زیادی جذب کنید. فقط شخصی که کانال را ایجاد کرده می تواند پیام ها را در آن قرار دهد. اگر فکر می کنید به کمک نیاز دارید می توانید ادمین هایی را برای کانال انتخاب کنید تا به شما کمک کنند.
در صورتی که بتوانید به درستی آن را مدیریت کنید، این امکان وجود دارد که کانال شما به یک منبع عالی برای پیشنهادات و تبلیغات ویژه برای اشتراک با مشتریان تبدیل شود. وقتی پست جدیدی را در یک کانال می گذارید، اعضای کانال یک اعلان را مستقیماً به تلفن همراهشان دریافت می کنند. این امر دسترسی به افراد و اطلاع رسانی سریعتر از طریق کانالهای دیگر را آسان می کند.
هنگام ایجاد کانال، می توانید آن را عمومی یا خصوصی کنید. تفاوت اصلی بین آنها این است که برای ورود به یک کانال خصوصی، کاربران مجبورند از مدیر مجوز دریافت کنند. خصوصی سازی کانال این امکان را به مدیر می دهد تا هر شخصی که او اجازه می دهد در کانال حضور داشته باشد، در صورتی که قصد ارسال پیشنهادات و به روزرسانی های ویژه ای را داشته باشید که فقط برای تعداد محدودی از مشتریان وفادار یا تازه کار در دسترس باشد، این یک راه حل مناسب برای مسئله شما است.
این موضوع بسیار قابل توجه است که برای پیشرفت سریع تر در کسب و کارتان باید کانال شما دارای ممبر های زیادی باشد.

چگونه می توانید ممبر های کانال تان را افزایش دهید:

راه های بسیار زیاد و متفاوتی پیش روی شما قرار دارد که شامل:
۱.دوستانتان را اد کنید و از آنها بخواهید که کانال شما را به دوستانشان معرفی کنند.
۲.برای شروع می توانید تعداد کمی ممبر فیک به کانالتان بیفزایید.
۳.وبلاگ بسازید و لینک کانالتان را آنجا قرار دهید.
۴.از سایت های معرفی کانال های تلگرامی استفاده کنید.
۵.از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ کانال و افزایش ممبر هایتان استفاده کنید.
۶.از گروه ها و سوپر گروه های تلگرامی کمک بخواهید.
۷.با کانال های همسان ممبر تبادل بزنید.
۸.چالش و مسابقه همراه با جایزه برگذار کنید.
۹.از هشتگ های تلگرام استفاده کنید.
۱۰.با کاربران خود تعامل داشته باشید و به پیشنهادات و انتقادات آنها گوش کنید.
این نکته را فراموش نکنید که داشتن ممبر زیاد و بازدید های بالا باعث افزایش اعتماد کاربران به شما، جلو زدن از رقیب هایتان و همچنین موفقیت روز افزون در کسب و کار شما می شود.
در افزایش اعضا در کانال تلگرام، باید صبر و شکیبایی داشته باشید.
در افزایش اعضا در کانال تلگرام، باید صبر و شکیبایی داشته باشید.

ربات های تلگرام

در این مرحله به برخی مهارت های برنامه نویسی یا یک متخصص برنامه نویس نیاز دارید که در این زمینه دارای تجربه است، اما مطمئن باشید در پایان کار از بهینه سازی کانالتان و مزایایی که در مقایسه با سایر کانال ها دارید راضی خواهید بود. ربات تلگرام کانال شما را با فرصتهای گسترده برای دریافت اطلاعات، حل مسائل مختلف و غیره غنی می کند.
ربات تلگرام – یک حساب کاربری توسط نرم افزار است نه یک شخص.
این ربات ها یک سری گزینه های منحصر به فرد مانند:
درس دادن؛
بازی کردن؛
جستجو در وب؛
یادآوری؛
ارتباط با سایر کاربران؛
ادغام با سایر خدمات؛
صدا و سیما؛
برنامه ریزی؛
برخوردار هستند.
 بنابراین، با اجرای چنین ربات هایی در کانال خود، احتمال بروز هرگونه خطای انسانی، ضرورت استخدام مدیران اضافی، بازاریاب یا دستیاران را کاهش می دهید. بسیاری از کانال ها دارای چنین ربات هایی هستند، بنابراین می توانید نحوه کار خود را ببینید و ربات مورد نیازتان را تهیه کنید.
تلگرام فرآیند ایجاد یک بات را تا حد امکان ساده و آسان کرده است. با دستورالعمل های مفصلی که از آنها پیروی می کنید، تمام مراحل ربات تلگرام را طی خواهید کرد. برای شروع کار روی ربات تلگرام خود، بات Chatfuel را اضافه کنید و تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید. اگر مهارت برنامه نویسی دارید، می توانید مستقیماً به صفحه برنامه نویسان بروید و در روند کار عمیق تر شوید.
از طرف دیگر، SendPulse به شما امکان می دهد تا chatbot Telegram خود را به صورت رایگان و بدون مهارت های برنامه نویسی مورد نیاز بسازید.
ربات تلگرام - یک حساب کاربری توسط نرم افزار است نه یک شخص
ربات تلگرام – یک حساب کاربری توسط نرم افزار است نه یک شخص

استیکرهای تلگرام

یک راه دیگر برای شخصی سازی کانال خود و جالب و جذاب تر شدن آن برای تمامی کاربران، ایجاد مجموعه برندهای شما از استیکرهای تلگرام است. این یک روش غیر استاندارد است، اگرچه روشی کاملاً رایج برای افزودن سرگرمی به کانال است و همچنین باعث افزایش آگاهی از برند می شود. هنگامی که مشترکان شما یک استیکر جدید را به نمایه خود اضافه کردند، می توانند آن را از طریق پیام شخصی به اشتراک بگذارند یا از آنها در کانالهای دیگر استفاده کنند.
این معجون یک تغییر مناسب برای تقویت کمپین بازاریابی تلگرام برای طراحان، هنرمندان یا فقط افراد فعال است که علاقه مند به توسعه کانال خود هستند. بعضی از استیکرها واقعاً جذاب و پرطرفدار هستند، بنابراین کاربران از اجرای آنها قدردانی می کنند. علاوه بر این، اگر می دانید چه کاری می خواهید انجام دهید و قبلاً زمینه ی آن را نیز فراهم کرده اید، می توانید مجموعه ای از برچسب های سفارشی را طی چند دقیقه ایجاد کنید.

بسته به اهدافی که دنبال می کنید، از مجموعه برچسب هایتان می توانید به عنوان یک پروژه جداگانه استفاده کنید یا می تواند عنصری از کمپین بازاریابی تلگرام شما باشد (تبلیغ محصولات جدید، مسابقه، غنی سازی پست های موضعی و غیره).

برای ایجاد یک مجموعه برچسب، به حسابStickers بروید و ربات تلگرام در تمامی مراحل انجام پروژه شما را راهنمایی خواهد کرد مثلا: مراحل ساخت برچسب هارا به شما نشان می دهد، و همچنین قبل از شروع کار سایر برچسب های ساخته شده توسط دیگر کاربران را می توانید مشاهده کنید.
استیکر های تلگرامی، یکی از بهترین جایگزین های ایموجی ها می باشد.
استیکر های تلگرامی، یکی از بهترین جایگزین های ایموجی ها می باشد.

اگر تصمیم دارید روی ساخت برچسب کار کنید، دستورالعمل های زیر را در نظر داشته باشید:

 تصاویر مورد نیاز برای برچسب ها باید حداقل از یک طرف ۵۱۲ پیکسل باشد.
به هیچ وجه نمی توان از تصایر چاپی استفاده کرد.
قالب پیشنهادی PNG است.
تصاویر باید با قاب سفید و سایه باشد.
تصاویر را می توان با نسخه رومیزی یا موبایل از برنامه بارگذاری کرد.
در صورت بروز هرگونه سؤالی در مورد روند ایجاد استیکرها، میتوانید از ربات تلگرام سوال کنید، ربات تلگرام به جهت ذخیره وقت و تلاش شما، در انتخاب تصاویر نامناسب، ایجاد استیکرهای مورد نیاز شما و پردازش عکسهایی که خوب به نظر نمی رسند به شما کمک می کند.
وقتی در مورد کمپین های بازاریابی جدید صحبت می کنیم که هدف آنها افزایش فروش یا بهبود آگاهی از برند، ترافیک بالاتر به وب سایت یا بهبود پشتیبانی مشتری است، می فهمیم که باید تمام مزایا را رعایت کرد.

تلگرام علاوه بر تمام این موارد چیز مزایای دیگری نیز برای شما دارد:

اول از همه، برای ذخیره اطلاعات در دستگاه شما به فضای حافظه احتیاج ندارد و تقریبا هیچ گونه داده ای روی تلفن یا رایانه ی شما ذخیره نمی شود مگر اینکه بخواهید آنها را بارگیری کنید. این امر باعث می شود که تلگرام از ماندگاری بیشتری برخوردار باشد زیرا بسیاری از کاربران در صورت اشغال کردن بیش از حد حافظه، برنامه را حذف می کنند.
علاوه بر این، تلگرام متعلق به هیچ یک از کنگلومرای جهانی نیست و سیاست فعلی آن می گوید “نمی توان فروخته شد”. بنابراین، کاربران می توانند مطمئن باشند که هیچ یک از فعالان بازار بزرگی مانند فیس بوک آن را کنترل نمی کنند و طراحی، کارکرد یا خط مشی آن را متناسب با نیاز خود تغییر نمی دهند. تلگرام یک پروژه غیر انتفاعی است و هدف اصلی آن دسترسی مردم به مفیدترین سرویس پیام رسانی، استفاده کردن از برنامه جهت کسب درآمد از تبلیغات، گزینه های پیشرفته پرداخت شده یا بسته های خدماتی است.
تلگرام یک پروژه غیر انتفاعی است و هدف اصلی آن دسترسی مردم به مفیدترین سرویس پیام رسانی است
تلگرام یک پروژه غیر انتفاعی است و هدف اصلی آن دسترسی مردم به مفیدترین سرویس پیام رسانی است.

 نتیجه گیری:

تلگرام امسال چهارمین سالگرد تولد خود را جشن می گیرد اما هنوز راه طولانی را در پیش دارد. این برنامه نخستین محبوبیت خود را در برزیل و روسیه به دست آورد، اکنون در سایر نقاط جهان گسترش یافته است. جایگاه های پیشرو در بازار ناشی از سیاست ایمنی بی نظیر، عدم استفاده از تبلیغات، خط مشی رایگان، طراحی مفید و … است که همه این موارد باعث می شود تلگرام یک برنامه عالی برای توسعه حضور در کسب و کار آنلاین شما، افزایش آگاهی از برند، وفاداری مشتری، ترافیک و نرخ فروش باشد. فقط یک حساب کاربری ایجاد کنید، کانالی جدید را راه اندازی کنید و محتوایتان را با مخاطب به اشتراک بگذارید: این پیام رسان برای راه اندازی مسابقات مختلف، پاسخ دادن به سؤالات، ارائه محصولات جدید و خرید مناسب است.
طراحی برنامه تا حد امکان کاربر پسند است، بنابراین هنگام کار با آن مشکلی نخواهید داشت. حتی اگر در زمینه طراحی و برنامه نویسی تجربه نداشته باشید، همگی شانس ایجاد کانال با گزینه های پیشرفته را دارید تا بتوانید بیشتر از رقبای خود پیشرفت کنید و مشتری های جدیدی را از سراسر جهان جذب کنید. اگر متخصص بازاریابی یا صاحب مشاغل آنلاین هستید تلگرام راهی جدید برای پیشرفت روز افزون شما است و قطعا شما می توانید دسته ای از فرصت ها را برای توسعه تجارت آنلاین خود پیدا کنید.
برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن