ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار

به این مطلب امتیاز دهید

ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار

 یک آرم فقط تصویری فانتزی نیست که شرکت ها یا سازمانها از آن بر روی محصولات خود و سایر ابزارهای بازاریابی استفاده می کنند، بلکه بخش مهمی از مدیریت شهرت یک شغل یا سازمان است. در این مقاله ۷ ویژگی یک طراحی لوگوی تأثیرگذار را به اشتراک می گذاریم.
در حقیقت، بیشتر مواقع، مشتریان می توانند بر اساس طراحی لوگو، بین شرکت های مختلف تمایز قائل شوند، به همین دلیل است که یک تجارت، شرکت یا سازمان نمی تواند اهمیت یک لوگو تأثیرگذار را دست کم بگیرد، به خصوص که لوگو به آنها هویت می بخشد.
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار

دلایلی که هر کسب و کار باید از طراحی لوگو تاثیر گذار برخوردار باشد:

۱- لوگو یک هویت منحصر به فرد به شما می دهد:

لوگو ی شما که در همه ی ابزارهای بازاریابی مانند بسته بندی محصولات، کارت ویزیت، وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی تان ظاهر می شود، نشان تجاری بی نظیر مالکیت شما است. مشتریان در همه جا متوجه لوگو ی شما می شوند و سپس شروع به پیوند دادن آن با محصولات و خدماتتان می کنند.

۲-لوگو به شما کمک می کند تا با مشتریان ارتباط برقرار کنید:

لوگو و آرم شما باید بتواند با شخصی که هستید، ارزشی که ارائه می دهید یا نوع محصولات و خدماتی که ارائه می دهید ارتباط برقرار کند. اما دقیقاً مانند بسیاری از بانک ها که در طراحی لوگوی خود علائم دلاری ندارند، برای نشان دادن آنچه می فروشید، لازم نیست آرم شما به صراحت طراحی شود فقط لازم است شخصیت برند شما با محصولتان کمی ارتباط برقرار کند.

 ۳-طراحی آرم تاثیر گذار شما را رقیبانتان متمایز می کند:

این چیزی است که مشتریان می توانند برای متمایز کردن شما از کسانی که همان خدمات یا محصولات را ارائه می دهند استفاده کنند. گاهی اوقات، یک طراحی آرم مؤثر به شما کمک می کند تا توجه مردم را به خود جلب کنید و سهم خوبی از بازار را به دست آورید، خصوصاً اگر آرم شما از رقابتتان فراتر باشد.

 ۴- لوگوی شما جلوه ای به جا می گذارد:

حتی اگر مشتریان نام کسب و کار، شرکت یا سازمان شما را فراموش کنند، احتمالاً لوگوی شما را به خاطر خواهند آورد، مغز انسان شصت هزار بار سریعتر از متن، داده های تصویری را پردازش می کند. طراحی آرم شما باید به محصولات و خدمات شما یک ارزش فراخوان از برند دهد به گونه ای که وقتی افراد لوگو و آرم شما را می بینند، می توانند تجربه خود را با محصولات و خدمات شما به خاطر آورند.
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار

۵- باعث می شود حرفه ای و مشروع به نظر برسید:

بسیاری از مشتریان فقط با مشاغل مورد اعتماد ارتباط برقرار می کنند. اما وقتی تازه کاری را شروع کرده اید ، چگونه می توانید اعتماد آنها را جلب می کنید؟ با حرفه ای بودن. اگر مشاغل جدیدی را شروع می کنید، متقاعد کردن افراد (سرمایه گذاران ، مشتریان یا فروشندگان) به این که محصول شما قانونی است و آنها می توانند به شما اعتماد کنند بسیار دشوار است. با این حال، مردم معمولاً آرم های شرکت ها را با کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده توسط آنها مرتبط می سازند. به این ترتیب، اگر یک آرم با کیفیت بالا در ارتباط با مشاغل یا سازمان خود دارید و در وب سایت، محصولات و حتی کارت ویزیت شما قابل مشاهده است، از آنجا که شما یک تصویر حرفه ای دارید، افراد به احتمال زیاد به شما اعتماد خواهند کرد.

 ۶- طراحی آرم شما پایه و اساس تمام تلاشهای تجاری شما در آینده را تعیین می کند:

رنگ های کلیدی، قلم و سایر عناصر مهمی در طراحی آرم شما محسوب می شوند. وب سایت شما حداقل باید دارای تصاویر، متن، طراحی، رنگ ها و غیره باشد که با طراحی آرم شما سازگار است. این همچنین در مورد کارت ویزیت شما، پوسترهای آینده، بروشورها و غیره صدق می کند.

 ۷-قابل تشخیص بودن آرم به ایجاد وفاداری به برند کمک می کند:

یک آرم قابل تشخیص و آشنا می تواند در تقویت وفاداری به برند بسیار مؤثر باشد. چطور؟ مشتری می تواند به راحتی محصول شما را در فروشگاه پیدا کند اگر بتواند آرم شما را بخاطر بسپارد و آن را بشناسد می تواند افراد را با آرم شما به محصولات شما ارجاع دهد.
اما حال که به ضرورت داشتن یک لوگوی تاثیرگذار پی بردید به ویژگی هایی که لوگوی شما باید دارای آن باشد می پردازیم

ویژگی های یک لوگو تاثیر گذار:

۱-ساده

یک آرم تاثیرگذار نباید پیچیده باشد. ممکن است برای شما و طراح آرمتان پیچیده به نظر نرسد، چگونه انتظار دارید که مشتریان آن را به خاطر بسپارند؟ ممکن است در ذهن مشتری تأثیر بگذارد اما بعداً آن را به خاطر نیاورد یا آن را تشخیص ندهد.
یک آرم خوب باید آسان و قابل خواندن باشد. یعنی باید با یک نگاه ارتباط برقرار کند. البته این ممکن است که آرم شما پیام های پنهان زیادی داشته باشد، با این وجود مهم است که پیامی را برای همه ارسال کند و همچنین همه بتوانند آن را به سرعت درک کنند و در صورت لزوم برای دیگران توضیح دهند. به عنوان مثال، طراحی لوگو اپل بسیار ساده است اما مشتریان بعید است که آن را فراموش کنند.
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار

۲-مناسب:

آرم شما باید منعکس کننده تجارت شما، بازار، صنعت یا حتی مشتریان باشد. این بدان معنا نیست که باید آشکار باشد، بلکه فقط باید با لحن و سبک مناسب ارتباط برقرار کند.
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار

 

به همین دلیل باید انتخاب صحیح سبک طراحی لوگو مانند:

کلمات کلیدی

طرح های آرم به طور معمول از متن ساخته می شوند و معمولاً نام تجارت را تشکیل می دهند. برای شروع مشاغل، کلمات کلیدی ممکن است بهترین انتخاب باشند، زیرا این امر به مشتریان در شناخت و آگاهی از تجارت و محصولات و خدمات ارائه شده کمک می کند.

 مارک های تجاری

این یک انتخاب سبک و بسیار پیچیده تر است که می تواند به راحتی توسط مشاغل جدید به وجود آمده باشد، زیرا این کار مستلزم به تصویر کشیدن تجارت شما بدون کلمات است، فقط با استفاده از یک تصویر یا نمادی از یک تصویر بصری از برند شما است. نمونه آرم های طراحی شده با مارک ها، آرم ویندوز و اپل هستند.

علائم ترکیبی

آرم های طراحی شده با انتخاب سبک علامت های ترکیبی، معمولاً تصاویر و متن هایی را در خود جای می دهند و به کسب و کارها یا سازمان ها فرصتی برای توضیح بیشتر داستان های خود می دهند. به عنوان مثال، آرم آدیداس هم با نماد و هم با متن طراحی شده است.

 علائم

طرح های مارک ها معمولاً آرم هایی به سبک مونوگرام هستند که با نام های اولیه یا به نوعی مخفف نام تجاری یا نام شرکت ساخته می شوند. عنصر اصلی در طراحی آرم انتخاب سبک علامت قلم است. نمونه ای از یک آرم با این انتخاب سبک ، Hewlett Packard است که به طور گسترده ای با نام HP (درست مثل آرم) شناخته می شود.
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار

۳- اصلی و متمایز

اگر می خواهید شغل شما به هدف نهاییتان برسد، نمی توانید مانند رقبای خود به نظر برسید. شما به یک طراحی لوگو متفاوت نیاز دارید ، یک طراحی آرم که به راحتی از آن استفاده کنید.

طراحی لوگو فرصتی دیگر برای کسب و کارها، شرکتها و سازمانها است که در یک بازار و صنعت، استوار بایستند. شما نمی خواهید وضعیتی را تجربه کنید که مشتریان شما را با رقبای شما اشتباه بگیرند یا اینکه مشتری های بالقوه ی شما نتوانند بین شما و رقیبانتان تفاوتی قائل شوند. بنابراین، آرم شما باید منحصر به فرد و اصلی باشد و به راحتی از رقبای خود متمایز شود.

۴- همه کاره

از آرم شما در رسانه های مختلف استفاده می شود. بنابراین، شما باید یک آرم همه کاره داشته باشید تا در وب سایت، حساب های رسانه های اجتماعی، در بروشورها، پوسترها، کارتهای ویزیت، جبهه های فروشگاه، جزوات، لوازم التحریر و سایر ابزارهای بازاریابی استفاده شود.
به غیر از اینکه از نظر طراحی و رسانه متنوع هستید، طراحی لوگوی شما نیز باید از نظر رنگ متنوع باشد، یعنی باید بتواند در رنگهای مختلف ظاهر خوبی داشته باشد.

 ۵- هدفمند

آرم شما باید مورد هدف قرار گیرد. شما نمی توانید فقط بر اساس پیامی که می خواهید با آن ارتباط برقرار کنید، آرمتان را طراحی کنید. مشتریان باید هدف شما در نظر گرفته شوند این یکی از دلایلی است که در درک کسب و کار برای مخاطبان و مشتریان شما بسیار مهم است. اگر آرم شما بی ربط است و نمی تواند با مخاطب مورد نظر خود ارتباط برقرار کند، نمی توانید شناخت آنها را بدست آورید.

۶- به یاد ماندنی

آرم شما باید همیشه یک تصویر دائمی و فراموش نشدنی در ذهن مشتریان شما به جای بگذارد. در حقیقت، لوگوی شما باید آنقدر نمادین باشد که حتی کودکان نیز بتوانند آن را به خاطر بسپارند و آن را بشناسند. به این ترتیب، در صورت رقابت بین شما و رقیبانتان، مشتریان می توانند به راحتی شما را انتخاب کنند.
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار
ویژگی های یک لوگو خوب و تأثیرگذار

۷-مناسب برای هر زمان

شما نمی توانید هنگام انجام طراحی لوگو خود به دنبال اتفاقات عصر خود باشید. طراحی لوگو شما مانند طراحی وب سایت شما به راحتی قابل تغییر نیست، در واقع تغییر طراحی آرم شما باعث می شود مشتریان خود را گم کنید. به همین دلیل است که کلیه مشاغل، شرکتها و صنایع هنگام طراحی آرم خود باید به دنبال طراحی لوگویی باشند که همیشه و در هر زمانی مناسب باشد. آرم شما باید امروز، سالها یا حتی چندین دهه تغییر در صنعت، همچنان مناسب و مرتبط با شرکت یا سازمان شما باشد. نمونه ای از طراحی آرمی که که سالها به طول انجامیده است، طراحی لوگوی دیزنی است.
 نتیجه
اگرچه بسیاری از مشاغل معمولاً طراحی آرم را به صورت واضح و صحیح انجام می دهند، اما باید بدانید که آرم شما نه تنها پایه و اساس برند شما را ایجاد می کند و باعث می شود حرفه ای به نظر برسید بلکه به معنای واقعی کلمه هویت شماست که مردم هنگام فکر کردن در مورد محصولات و خدمات شما و تجربیاتشان با تجارت یا سازمان شما آن را به یاد می آورند.
 امیدواریم که این ۷ ویژگی طراحی لوگوی تأثیرگذار برای شما مفید واقع شده باشند.
برچسب ها
نمایش بیشتر

3 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن