۹ راهکار برای افزایش تاثیرگذاری محتوا

به این مطلب امتیاز دهید

 ۹ راهکار برای افزایش تاثیرگذاری محتوا

در این مقاله به ۹ راهکار برای افزایش تاثیرگذاری محتوا میپردازیم. امروزه با توجه به گستره ی فعالیت مردم در اینترنت نوع کسب و کارها تغییر پیداکرده و به سمت کسب و کار اینترنتی متمایل شده است. پس برای اینکه در کسب و کار خود بدرخشیم باید فعالیت تاثیر گذاری در فضای اینترنت داشته باشیم. اولین چیزی که در کسب و کار اینترنتی نظر مشتری را جلب میکند نحوه معرفی کسب و کار است پس با یک تولید محتوای خوب میتوانیم موفقیت خود را تضمین کنیم.

تولید کنندگان محتوا همواره تلاش میکنند تا بهترین نوع محتوا را تولید و عرضه کنند زیرا که نوشته ستون فقرات و پایه اصلی هر نوع محتوایی است به همین دلیل واژه ها و نحوه استفاده از آن ها در محتوا بسیار حائز اهمیت است. یکی از اهداف اصلی تولید محتوای خوب و با کیفیت جلب رضایت مخاطبان است. در این راستا توجه به تکنیک های سئو و اجرای کامل ان ها هنگام تولید محتوا بسیار مهم است هرچند مهم ترین موضوعی که باید در تولید محتوای خوب مورد توجه قرار گیرد مشتری و خواسته های اوست. در این مقاله به ویژگی های تولید محتوای خوب اشاره کرده ایم که در ادامه توضیح داده میشود.

 

تولید محتوا
تولید محتوا

 

 

۱- استفاده از منابع معتبر

هر نویسنده ای سبک خاص خود را دارد اما اتکا به داده های معتبر باعث مشود اعتماد مخاطبان خود را جلب کنیم. بنابراین برای تولید محتوای مناسب لازم است به منابع معتبر رجوع کنیم.

۲- بازنویسی

بازنویسی مهم ترین مرحله در تولید محتوا است و نقش مهمی دارد. مارک تواین میگوید: نوشتن اسان است، همه انچه که ما نیاز داریم خط زدن لغات اشتباه است.
عملکرد ما در بازنویسی تاثیر زیادی روی محتوا دارد.

۳- مخاطبان محتوا

اولین نکته ای که در رابطه با تولید محتوا باید در نظر بگیریم این است که مخاطبان هدف خود را بشناسیم و محتوای خود را در قالب رفع نیاز آن ها بنویسیم. پس بهتر است ابتدا از خود بپرسیم که مخاطبان این محتوا چه کسانی هستند و به طور کلی هدف از تولید محتوای خود چیست، با تولید محتوا در نظر داریم چه مخاطبینی را جذب کنیم، مخاطبین مورد نظر ما به دنبال چه نوع محتوایی هستند.

مخاطبان هدف
مخاطبان هدف

۴- بازبینی و ویرایش متن

بعد از اینکه محتوای خود رانوشتید حتما باید آن را مورد بازبینی قرار دهید. این امر هرچند سرعت شما را با مشکل مواجه خواهد کرد اما باید بدانیم که کیفیت مهتر از کمیت میباشد.

۵- انتخاب عکس مناسب محتوا

انتخاب عکس یکی از مهم ترین عواملی است که محتوای ما را برجسته میکند که اگر دارای طرح و ساختار خوبی باشد و به بهترین نحو اجرا و ارائه شود میتواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

۶- استفاده از کلمات کلیدی مناسب

موتور های جستجو گر کلمات کلیدی مقاله را جستجو میکنند و اطمینان حاصل میکنند که بیشترین استنادات شما در کدام مقاله است و آنرا نمایش میدهند. بنابراین، مهم است که بهترین کلمات کلیدی را نسبت به موضوع و عنوان مقاله خودتان در نظر بگیرید، که به خوانندگان دیگر برای مطالعه مقاله شما کمک کند.

۷- انتخاب عنوان مناسب

اصلی ترین و مهم ترین بعد مقاله عنوان میباشد. نوشتن عنوان محتوا شاید کار آسانی به نظر برسد اما به تفکر اساسی نیاز دارد. هنگام نوشتن عنوان محتوا، نویسندگان باید درک کنند که اغلب افراد کتاب را از روی جلد آن قضاوت میکنند پس انتخاب عنوانی مناسب میتواند موجب بیشترین بازخورد از محتوای شمارا داشته باشد.

۸– لینک سازی داخلی

لینک ها، یا به طور کلی لینک بیلدینگ، یکی از مباحث داغ در دنیای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو محسوب می شوند. و اگر فرایند لینک سازی به خوبی انجام شود سبب بهینه شدن سایت و درنتیجه بازدید بیشتر از محتوای ما میشود.

با توجه به اهمیت مشتری و جلب رضایت او در بازاریابی محتوا، موضوعات مطرح‌شده در این مقاله مستقیماً مخاطب را مدنظر قرار می‌دهد و هدف اصلی تأمین نیازها و خواسته‌های اوست. رعایت این نکات مهم و کاربردی در تولید محتوا، همیشه می‌تواند مفید و تأثیرگذار باشد.

۹– گوگل محتوای کپی را دوست ندارد.

در حقیقت گوگل از محتوای کپی متنفر است. همیشه گفته می‌شود که اگر می‌خواهید دل گوگل را به دست بیاورید تولید محتوا بهترین کار است. در دنیای آنلاین وبسایت‌هایی که می‌خواهند از نظر سئو و رتبه‌ی موتورهای جستجو پیشرفت داشته باشند، باید به تولید محتوا باکیفیت بپردازند. چرا که برای گوگل کیفیت در اولویت اول قرار دارد. کارشناسان تولید محتوا تنها چیزی که باید به شدت از آن دوری کنند محتوای کپی و تکراری است.
گوگل به سادگی می‌تواند محتوای شما را حین کرول و ایندکس آنالیز کند و در صورتی که کپی باشد به راحتی‌ آن را تشخیص می‌دهد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن