۵ قدم برای بازاریابی موفق

به این مطلب امتیاز دهید

۵ قدم برای بازاریابی موفق

سلام هومانی های عزیز در این مقاله به ۵ قدم برای بازاریابی موفق میپردازیم. بازاریابی فرآیند شناسایی، پیش‌بینی و ارضای نیازها و خواسته‌های مشتری است. امروزه برای این که در کسب و کار خود موفق شویم نیاز به یک بازاریابی خوب داریم. برای اینکه بازاریابی خوبی داشته باشیم لازم است به نکات زیر توجه کنیم.

۱ . بازاریابی را با تحقیقات بازار شروع کنیم

تحقیقات بازار به این معنا است که شما باید متوجه شوید که چه چیزی مشتریان شما را به هیجان می آورد یا چه چیزی باعث میشود آن ها از احساسات خود استفاده کنند و رنجش ها و لذت ها برای آن ها چیست.

 

تحقیق در بازار

 

 

۲ . بررسی محصول

در قدم سوم باید به سوالات زیر پاسخ دهیم:
۱٫آیا قیمت محصول و خدمات ما برای مشتریان مناسب است ؟
۲٫آیا محصول و خدمات ما مزیت رقابتی برای مقابله با رقبا دارد ؟
۳٫محصول و خدمات ما چقدر میتواند مشتریان را قانع کند تا بجای رقیبان، محصول را از ما بخرند؟
۴٫اصلا چرا مشتریان باید محصول موردنظرشان را از ما بخرند ؟
۵٫چگونه میتوانیم محصول و خدماتمان را راحت تر از رقبا به دست مشتریان برسانیم؟
پرسیدن این پنج سوال مهم از کسب و کارتان بسیار الزامی است و جواب های آن ها را باید لیست کنید. چرا که شما باید با توجه به پاسخ این پرسشها استراتژی بازاریابی خود را مشخص کنید.

 

۳ . انتقادات مشتری ها را جدی بگیرید

از مهمترین اقداماتی که می توانید برای شروع بازاریابی انجام دهید این است که در کسب و کار خود به مشتری ها کمک کنید که انتقادات خود را بیان کنند چرا که درخواست های مشتری در انتقادات آنها نهفته است .
حتی می توان گفت که زمانیکه همه مشتری ها از کسب و کار شما تعریف و تمجید می کنند شما باید نگران باشید.
چرا که به زودی ممکن است این مشتری ها محصولات و خدمات شما را ترک کنند.

یکی از شاخصه های رفتاری که ما انسان ها داریم این است که از چیزهایی که دوست داریم ایرادگیری می‌کنیم. چراکه میخواهیم آنها در بهترین حالت خود باشند.
پس اگر مشتری ها از شما ایراد گیری نمی کنند آماده شده اند که شما و محصولاتتان را ترک کنند و این امر به دلایل مختلفی مثل باز نکردن فضا برای انتقاد برای مشتریان است .
از مشتری بخواهید تا درونیات خود را نسبت به محصول و خدمات شما بیان کند و به عنوان یک بانک اطلاعاتی این انتقادات را جمع آوری کنید که گنج شما در آن نهفته است .
به کمک این بانک اطلاعاتی می توانید محصول و خدمات خود را به شکلی بهبود دهید که احساسات مشتری ها را نیز برانگیزید. اگر موفق به انجام این کار شدید بدانید که درآمدهای بسیار زیادی نصیب شما خواهد شد .

۴ . آیا بازار محصولات شما را میخواهد ؟

بسیار حیف است که محصول و خدماتی را تدارک ببینیم و تهیه کنیم ولی بازار هدفی پیدا نشود که آن را بخواهد .
برای این کار از همان افرادی که تلاش کردید و متوجه شدید بازار هدف شما هستند بپرسید تا بدانید محصول شما چه میزان تقاضا دارد.

 

مخاطبان هدف
مخاطبان هدف

۵ . زمان بندی درست برای شروع بازاریابی

یکی دیگر از راهکارهای بسیار مهم برای شروع بازاریابی این است که شما توانایی زمانبندی در کسب و کار خود را داشته باشید .
شاید برای شما سوال باشد که زمان بندی در بازاریابی چیست ؟

برای مثال فرض کنید که شما میخواهید برای یکی از محصولات یا خدمات خود تبلیغاتی را ارائه دهید و از طرفی بازار هدف شما افراد ۱۶ تا ۲۰ سال هستند، حال شما چه زمانی باید تبلیغات خود را با در نظر گرفتن اینکه در فصل پاییز یا زمستان هستیم، انجام دهید؟

اگر کمی توجه کنید می بینید که افراد ۱۶ تا ۲۰ سال عموما کسانی هستند که در فصل پاییز یا زمستان بیشتر روزهای یک هفته را در مدرسه هستند و از طرفی دیگر عموما بیشتر مدرسه ها در کشور ایران در شیفت صبح فعالیت می کنند با این حال اگر شما در ساعات ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر تبلیغات انجام دهید با شکست مواجه خواهید شد.

این ۵ مورد ذکر شده، به شما کمک خواهند کرد تا در کسب و کارتان موفق شوید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن