رازهای موفقیت ایلان ماسک

ایلان ماسک کارآفرین نمونه

به این مطلب امتیاز دهید

در این مطلب از وبسایت هومان قصد داریم شما را با کارآفرین ، مخترع و نوآوری به نام ایلان ماسک (elon musk) بیشتر آشنا کنیم.

مقدمه

بسیاری از ما اگر بخواهیم زندکی خوب و توام با پیشرفتی داشته باشیم ؛ الگوهایی نظیر ایلان ماسک میتوانند ما را به مقصد نهایی برسانند.
نوآور، مخترع و موسس کمپانی های بزرگ دنیا، این‌ها کلمات مترادف ایلان ماسک هستند. چگونه دیگر می‌توان مردی که پی پال، اسپیس ایکس و تسلا را تأسیس کرده است را معرفی کرد؟
 بازاریاب محصولات گوگل (با نژاد ایرانی -آمریکایی )  رازهای موفقیتی که ایلان ماسک که در رسیدن به اهدافش از آن‌ها بهره گرفته است را با ما به اشتراک می‌گذارد:

۱- هر چه در توان دارید؛ یاد بگیرید

مدرسه پایان می‌یابد اما خودآموزی و آموزش هیچ گاه تمام نمی‌شود. ایلان ماسک می‌گوید که او تمام دانشنامه بریتانیا را در کودکی خوانده است. این روند همچنان که ماسک بزرگ‌تر شده ادامه یافته است و به طور مداوم بر میزان یادگیری خود افزوده است.

۲- تمام پول خود را صرف تبلیغات نکنید.

ایلان ماسک منابع خود را صرف تبلیغات نمی‌کند. در عوض، از خود می‌پرسد: ” آیا این فعالیت در نتیجه یک محصول یا خدمات بهتر بیرون می‌دهد؟ اگر نه، این تلاش‌ها را متوقف می‌کنم.”
یک محصول با کیفیت منجر به رضایت خیلی‌ها می‌شود. ابتدا بر آن تمرکز کنید و سپس موفقیت نصیبتان خواهد شد.

۳- ریسک کنید قبل از اینکه زندگی مانع آن شود.

بهترین زمان برای کارآفرینی زمانی است که شما جوان هستید. ماسک می‌گوید: “همان‌طور که سن شما بیشتر می‌شود، تعهدات شما نیز افزایش می‌یابند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنم که اکنون برای انجام کاری شجاعانه ریسک کنید، شما از آن پشیمان نخواهید شد.”

۴- آخر شب‌ها نیز کار کنید.

ایلان ماسک برای اخلاق کاری خود مشهور است. او اغلب بیش از ۱۰۰ ساعت در هفته بین شرکت‌های متعدد خود کار می‌کند. هیچکس نمی‌گوید شما نیز باید همین کار را بکنید، اما دفعه‌ی بعدی که احساس خستگی کردید ایلان ماسک را به یاد داشته باشید.

۵-به جای شکایت کردن نوآوری کنید.

اکثر مردم در مورد ترافیک شکایت دارند. ایلان ماسک  به شکایت کردن در مورد این مشکل، یک راه حل را پیدا کرد. این مسئله منجر به تأسیس شرکت The Boring Company شد که با ایجاد یک سیستم تونل تراکم راه را کاهش می‌دهد. ساختن آینده برای خود بهترین راه برای رسیدن به نتایجی است که واقعاً می‌خواهید.
تسلا و ایلان ماسک
تسلا و ایلان ماسک

۶- مشتریان خود را مانند خانواده‌ دوست داشته باشید.

بهترین رهبران، مشتریان و همکاران خود را مانند خانواده دوست دارند. برای مثال، ماسک به طور منظم از طریق توییتر از مشتریان خود قدردانی می‌کند. این ممکن است کاری کوچک به نظر برسد، اما مردم به آن توجه می‌کنند.

۷- برای موفقیت برنامه ریزی کنید اما آماده‌ی شکست باشید.

هیچ راه مشخصی برای موفقیت وجود ندارد. حتی ماسک نمی‌توانست پیش‌بینی کند که تسلا موتورز چگونه پیش خواهد رفت، اما همان‌طور که او توضیح می‌دهد: “اگر چیزی به اندازه کافی مهم است باید برای آن تلاش کنید حتی اگر نتیجه احتمالی شکست باشد.”
اگر به چیزی اهمیت می‌دهید، باید هر کاری را برای رسیدن به رؤیاهای خود انجام دهید در عین حال، برای شکست آماده باشید.

۸- به دنبال روند نباشید، خودتان آنها را ایجاد کنید

ماسک می‌گوید: “فقط روند را دنبال نکنید.” موفق‌ترین شرکت‌ها بر ایجاد نوآوری‌های جدید تمرکز می‌کنند. آن‌ها سعی در دنبال کردن رقیب خود ندارند. به جای دنبال کردن دیگران بر آنچه شما را خاص جلوه می‌دهد تمرکز کنید.

۹- یک حلقه بازخورد ایجاد کنید

همان‌طور که ماسک توضیح می‌دهد، “بسیار مهم است که یک حلقه بازخورد داشته باشیم، جایی که شما دائماً در مورد آنچه انجام داده‌اید و اینکه چگونه می‌توانید آن را بهتر انجام دهید فکر می‌کنید. من فکر می‌کنم این بهترین توصیه است: به طور مداوم در مورد چگونگی انجام بهتر کارها فکر کنید و خود را زیر سؤال ببرید.”
ایلان ماسک
ایلان ماسک

۱۰- در کار خود خوبی بیابید

ماسک گفته است: “اگر چیزی را برای مردم به ارمغان بیاورید، حتی اگر آن چیزی باشد مانند یک بازی کوچک و یا بهبود در به اشتراک گذاری عکس، اگر آن مقدار کم برای تعداد زیادی از مردم خوبی داشته باشد من فکر می‌کنم که کار خیر است. اعمال خیر حتماً نباید دنیا را تغییر دهند.”

نکته طلایی :به دنبال یک علت مثبت در کار خود باشید. مهم نیست که چقدر کوچک است، به شما کمک خواهد کرد که انگیزه بیشتری بگیرید.

 منبع:forbes

یک پیشنهاد از مدیر وبسایت هومان

در کتاب‌هایی که افق‌ها را گسترش می‌دهند و ایده‌های جدیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند، غرق شوید.

خواندن مطالب و محتواها در وبسایت و شبکه های اجتماعی دید عمیقی نسبت موضوعی به شما القا نمیکنند.

و در انتها ؛ دیدن یک ویدیو جالب راجب ایلان ماسک رو به شما پیشنهاد میکنیم در وبسایت آپارات 

موفق و پیروز باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن