انواع سرمایه گذاری

Types of investment

به این مطلب امتیاز دهید

انواع سرمایه گذاری

سلام خدمت همه ی هومانی های عزیز امروزه  اگر سرمایه ای داشته باشید، برای شما مهم است که با توجه به شرایط بازار سرمایه خودتان را وارد چه حوزه ای بکنید که برای شما سود بالایی را به همراه داشته باشد.

ما امروز سعی داریم چند تا از این حوزه ها رو به شما معرفی کنیم.

سرمایه گذاری در بورس

اولین گروه از گونه های سرمایه گذاری در بورس،بورس جزء پرطرفدارترین انواع سرمایه گذاری است. از گذشته از این سرمایه گذاری به عنوان یک سرمایه گذاری با سود بالا یاد می شده است.به همین دلیل، می توان گفت سرمایه گذاری در بورس همچنان چشم انداز مثبتی دارد.

هرچند خطر آن بالا است و سهام شرکت ها و گروه های گوناگون مشابه به هیچ وجه تغییراتی شبیه هم ندارند.

با توجه به روند قیمت های جهانی، نرخ ارز و قیمت فعلی سهام شرکت های مختلف، اما هنوز سهام هایی هستند که می توان بر روی بازدهی و سود آنها حساب کرد. البته برای این کار بهتر است از اهالی فن کمک گرفته شود.

 

بورس یکی از انواع سرمایه گذاری
انواع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سکه

عواملی که در قیمت سکه تأثیر می گذارند، از ارز بیشتر هستند. به دلیل این که طلا علاوه بر تأثیر گرفتن مستقیم از نوسات نرخ ارز، به اونس جهانی نیز مربوط است.

اونس جهانی نیز به عوامل زیادی مربوط است که از آن جمله می توان به جنگ و درگیری در کشورهای افریقایی، آزمایش های موشکی کره شمالی، عملکرد اقتصادی چین و نرخ بهره در امریکا اشاره کرد.

با توجه به این عوامل بسیار مشکل است که از این نوع سرمایه گذاری از انواع سرمایه گذاری پر سود در حال حاضر در ایران نام برد.

سکه یکی از انواع سرمایه گذاری
انواع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بازار ارز

برای سرمایه گذاری در بازار ارز هدف زمانی تعیین کنید، شما برای چه دوره ای وارد بازار می شوید؛ کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت؛ هدف از این کار آن است که توقع خود را از بازار بشناسید.

نوسانات بازار ارز در ایران هرچه دوره سرمایه گذاری در آن بیشتر شود ریسک کمتری از لحاظ حسابداری به همراه دارد بنابراین به افرادی که آشنایی کمتری از بازار دارند توسیه می شود برای دوره های بلند مدت تر سرمایه گذاری کنند.

بیش از آنکه به توصیه افراد غیر متخصص دربازار توجه کنید به ارقامی توجه کنید که بیانگر ارزش برابری ارزها هستند و البته چشم انداز رشد اقتصادی کشورها می تواند برای شما چهت انتخاب بهترین ارز جهت سرمایه گذاری کمک کند.

زمانی که تصمیم ورود به بازار ارز را گرفتید، برای خرید حتما به صرافی های رسمی مراجعه کنید، خرید ارز با وجود ارزهای تقلبی ریسک بالایی به همراه دارد البته استفاده از حساب ارز بانک هانیز می تواند به عنوان یکی از منابع رسمی مطمئن تلقی شود.

ولی به شرط آنکه هنگام خرید ارز از بانک در زمینه نرخ کارمزد دقت داشته باشید زیرا همین تفاوت می تواند در صورتی هدف گذاری کوتاه مدت امکان سود دهی سرمایه گذاری را کم کاهش دهد.

سرمایه کذاری در ارز همیشه جزء سرمایه گذاری با سود بالا محسوب می شده است و از انواع سرمایه گذاری است که طرفداران زیادی داشته است.

البته باید به این نکته توجه داشت که…

اما این بازار بسیار پرنوسان و پر خطر است. عوامل زیادی بر روند قیمت آینده ارز مؤثر است که از آن جمله می توان روابط سیاسی ایران با کشورهای دیگر، عملکرد اقتصاد ملی مانند صادرات و واردات و همچنین سیاست های بانک مرکزی در مورد ارز تک نرخی، ارزش پول ملی و تورم را نام برد.

با توجه به همه این عوامل که در قیمت دلار و ارز تأثیرگذار هستند، انتخاب با شما است که به سراغ آن بروید یا راه دیگری را برای افزایش سرمایه خود پیدا کنید.

یکی از انواع سرمایه گذاری
یکی از انواع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بانک ها

 

یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری سرمایه گذاری در بانک است .شما وقتی که پول خود را در بانک سپرده گذاری می کنید ، سالیانه مبلغی را به عنوان بهره از بانک دریافت می کنید.این بهره در واقع همان اجاره پول شماست که بانک برای مدتی که پول شما را در اختیار داشته به شما پرداخت می کند.

به طور مثال شما اگر ۱ میلیون تومان در حساب بانکی خود سپرده گذاری کنید با نرخ بهره فعلی (۱۸%) در انتهای سال مبلغ ۱۸۰ هزار تومان به عنوان بهره یا همان سود بانکی دریافت می کنید.یعنی شما با گذشت یکسال ۱۸% بازدهی از پول خود بدست آورده اید.

اما این مقدار سود برای افرادی که در بورس فعالیت می کنند به هیچ عنوان جذابیتی ندارد و آن ها به قصد کسب بازدهی بیشتر از این مقدار،پول خود را وارد بازار بورس می کنند.

انواع سرمایه گذاری ها
انواع سرمایه گذاری ها

سرمایه گذاری در مسکن

مردمی که اندوخته مالی اندک یا متوسطی دارند می‌خواهند آن را در جایی مطمئن سرمایه‌گذاری کنند تا همین پس‌انداز کم از دستشان نرود.

سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن ریسک کمتری از بازارهای دیگر دارد اما نکته این است که بازدهی آن مانند دلار یا طلا و سکه بازدهی سریعی نیست و سودآوری در مسکن گاهی به زمانی چند ساله نیاز دارد.

افزایش بیش از ۸۰ درصدی قیمت مسکن در یک سال این بازار را برای سرمایه‌گذاری جذاب کرده است اما مردم می‌خواهند از سرمایه گذاریشان مطمئن باشند.

مسکن همیشه دارایی مطمئنی بوده اما در این شرایط، نوسان بازارها سرمایه‌گذاران خرد را دچار تردید کرده و با توجه به قیمت بالای مسکن آنها این سؤال را دارند که در این شرایط خرید مسکن باز هم ریسک کمتری دارد یا نه؟

در جواب سوال آیا می توان مسکن را یکی از انواع سرمایه گذاری تلقی نمود…

بیت‌الله ستاریان، فعال و کارشناس مسکن در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش مسکن به این نکته اشاره کرد که اگر کسی دنبال این است امروز سرمایه‌گذاری کند و چند روز بعد به سود برسد نباید به خرید مسکن فکر کند.

از این بازار جواب نمی‌گیرد. اما نگاهی بلندمدت به بخش مسکن نشان می‌دهد در ۴۰ سال گذشته شاخص قیمتی مسکن ۲٫۵ برابر کل کالاهای دیگر است و قیمت مسکن در این بازه زمانی حدود ۱۰۶۰ برابر شده است هیچ کس نمی‌تواند جلو ارزش افزوده مسکن را بگیرد .

و روند بالا رفتن افزایش ارزش مسکن روندی رو به جلو است. بنابراین اگر سرمایه‌گذار به‌دنبال سرمایه‌گذاری مطمئن در درازمدت است مسکن گزینه مناسب تری است.

مسکن یکی از انواع سرمایه گذاری ها
مسکن یکی از انواع سرمایه گذاری ها

 

در هومان

هوش مصنوعی چیست؟

ثروت مند ترین مردان جهان

بیت کوین چیست

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن